Zemessardzes 56. nodrošinājuma bataljons gatavojas militārajām mācībām “Zobens 2020"

Militārās mācības
Sargs.lv
Image
Zobens 2020
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

No 25. līdz 26. jūlijam Jēkabpilī un Salas novadā notiks Zemessardzes 3. Latgales brigādes 56. nodrošinājuma bataljona kolektīvās vada līmeņa apmācības. Militārajās mācībās piedalīsies aptuveni 200 bataljona karavīru un zemessargu, tajā skaitā arī sadarbības partneri no Rokišķiem – Lietuvas Bruņoto spēku Brīvprātīgo aizsardzības spēku 5. teritoriālās vienības.

Kolektīvās apmācības ietvaros vienībā tiks trenētas darbības hibrīdapdraudējuma apstākļos, tiks pilnveidotas komandvadības spējas un pārbaudītas vienības spējas plānot un īstenot aizsardzības operācijas. Apmācību mērķis ir sagatavoties Zemessardzes 3. Latgales brigādes lauka taktiskajam vingrinājumam “Zobens 2020”, kas notiks militāro mācību cikla “Namejs 2020” ietvaros. Militārās mācības “Zobens 2020” Zemessardzes 3. Latgales brigādes atbildības teritorijā norisināsies no 5. līdz 13. septembrim.

Iedzīvotāju ievērībai!

No 25. līdz 26. jūlijam Jēkabpilī Zemessardzes 56. nodrošinājuma bataljona štāba teritorijā un apkārtnē, kā arī Jēkabpils novadā un Salas novadā – akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” sadarbības līguma ietvaros esošajās teritorijās pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi.
Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem pārvietošanās īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties apmācību laikā.
Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni – Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. kājnieku bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavā un Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē, kā arī Zemessardzes 56. nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī.

Dalies ar šo ziņu