Mācībās “Ramstein Alloy” stiprinās NATO un partnervalstu savietojamību

Militārās mācības
Sargs.lv
Image
Rammstein Alloy
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Nākamajā nedēļā Latvijā sāksies NATO Gaisa spēku pavēlniecības organizētās NATO dalībvalstu un partnervalstu gaisa spēku mācības “Ramstein Alloy”, lai pilnveidotu vadības un kontroles iemaņu apguvi, sadarbību un savstarpējo savietojamību starp NATO un partnervalstīm, kā arī praktizētu specifiskas gaisa telpas patrulēšanas procedūras.

Militāro mācību norises laikā tiks ne tikai pilnveidotas gaisa telpas patrulēšanas procedūras, bet arī stiprināta alianses un partnervalstu savstarpējā sadarbību Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas un reģionālo gaisa spēku resursu pielietošanā.

Ik gadu šīs mācības tiek organizētas Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, demonstrējot NATO dalībvalstu un partnervalstu vienotību, sadarbību un spēku savietojamību.

Atbalstu mācībās sniegs arī Latvijas Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Gaisa atbalsta kontrolieri (JTAC). 

Mācībās “Ramstein Alloy”  būs iesaistīti  vairāk nekā 20 iznīcinātāji un atbalsta gaisa kuģi no piecām NATO dalībvalstīm un Somijas. To norisi vadīs NATO Apvienotais Gaisa operāciju centrs Ūdemā, Vācijā,  Gaisa kontroles un ziņošanas centrs Lielvārdē un Tallinā, kā arī NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas (AWACS) lidmašīna.

Mācības norisināsies no 29. jūnija līdz 1. jūlijam.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus pret mācībām izturēties ar izpratni, ņemot vērā, ka to laikā iespējami īslaicīgi radīti trokšņi, kā arī gaidāmi militārās aviācijas gaisa kuģu pārlidojumi.

 

Dalies ar šo ziņu