Karavīri Ādažos trenējas sniegt atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā

Militārās mācības (Papildināts)
Sargs.lv
Image
teltis
Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

Šonedēļ Ādažu poligonā Nacionālie bruņotie spēki trenē gatavību nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā, izvēršot pagaidu nometni ar teltīm, kuru vajadzības gadījumā varētu izvērst ārpus poligona.

Nometne ir paredzēta dzīvošanai gan siltajā, gan aukstajā gadalaikā un tās ietvaros tiek nodrošinātas teltis izmitināšanai, ēdināšanai un administratīvajām vajadzībām, kā arī to funkcionēšanai nepieciešamais ekipējums.

“Nacionālie bruņotie spēki turpina strādāt pēc principa, ka ikdienā vienmēr gatavojas iespējamajiem rīcības scenārijiem gadījumā, ja sākas krīze. Tādēļ ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, vienību izvietojuma teritorijās notiek mācības, lai sagatavotos Nacionālo bruņoto spēku iesaistei Covid-19 izplatības ierobežošanā un uzturētu nepieciešamās kaujas spējas. Mēs pastāvīgi komunicējam ar kolēģiem Iekšlietu un Veselības ministrijās, un vajadzības gadījumā Nacionālie bruņotie spēki būs gatavi sniegt atbalstu sabiedrībai.”
Pabriks
Aizsardzības minists
Artis Pabriks

Spēju izvērst uzņemošās valsts atbalsta funkcijai paredzētu nometni trenē Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības 3. Reģionālais nodrošinājuma centrs sadarbībā ar Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, lai to vajadzības gadījumā varētu izmantot atbalsta sniegšanai sabiedrībai vietā, kur tas būtu nepieciešams.

Šāda tipa  pārvietojamajā telšu kompleksā var dzīvot gan ziemā, gan vasarā, jo katrā no teltīm darbojas gaisa kondicionieris un apsildes elementi.

Teltīs ir divstāvu gultas, no kurām augšējās gultas iespējams atdalīt un izmantot atsevišķi. Telts grīdas veidotas no gumijas plāksnēm, kas ikdienā var atvieglot telpu tīrīšanu. Savukārt siltumizolāciju veicina telts iekšējais apvalks, kuru nepieciešamības gadījumā iespējams izņemt.

Nodrošinājuma pavēlniecības 3.Reģionālā nodrošinājuma centra komandieris pulkvežleitnants Armands Veters stāsta, ka šādās teltīs ir komfortabli uzturēties arī barga aukstuma apstākļos. 

Šī tipa teltis ir ļoti mobilas, jo konteineros iespējams sapakot ļoti cieši, atvieglojot to pārvietošanu. Arī telšu konstrukcija nav sarežģīta, un karavīri tās uzstādīšanu apgūst ātri. Apmācīts karavīrs vienu kājnieku telti var uzcelt pusstundas laikā.

Nometne ir iegādāta, izmantojot NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūras pakalpojumus un NATO Drošības investīciju programmas finansējumu vairāk nekā sešu miljonu eiro apmērā.

Image
teltis
Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

Jau ziņots, Nacionālie bruņotie spēki ir izstrādājuši rīcības plānus, apzinājuši personāla un materiāltehniskos resursus, lai krīzes un pandēmijas saasināšanās gadījumā iesaistītos ārkārtējās situācijas risināšanā. Tādējādi Nacionālie bruņotie spēki pēc pirmā pieprasījuma ir gatavi sniegt atbalstu veselības nozarei un Iekšlietu ministrijai Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Image
teltis
Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

Aizsardzības ministrija gan politiskajā, gan ekspertu līmenī  pastāvīgi komunicē ar Iekšlietu ministriju un Veselības ministriju. Uzreiz pēc oficiāla pieprasījuma saņemšanas, Nacionālie bruņotie spēki ir gatavi sniegt atbalstu gan papildus pasākumu ieviešanai uz valsts robežas, gan sabiedriskās kārtības nodrošināšanā. Nacionālo bruņoto spēku rīcībā ir materiāltehniskie resursi kā, piemēram, teltis, ģeneratori un transports, lai sniegtu atbalstu gan veselības, gan iekšlietu nozarei. Tāpat Nacionālie bruņotie spēki veic apmācību izvēršanas infrastruktūras izveidē, lai spētu sniegt atbalstu, ja šāda vajadzība radīsies. 

Image
teltis
Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

Jau vēstīts, ka 21. un 22. martā notika Nacionālo bruņoto spēku vienību kaujas gatavības apmācības un gatavības pārbaudes, lai nodrošinātu bruņoto spēku kaujas spēju uzturēšanu, kā arī gatavību Nacionālo bruņoto spēku iesaistei Covid-19 izraisītās pandēmijas ierobežošanā un tās iespējamo seku novēršanā.

Dalies ar šo ziņu