Vidzemes brigādes zemessargi un karavīri Igaunijā piedalīsies mācībās „Orkaan”

Militārās mācības
Sargs.lv
Image
Zemessardze
Foto: Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes arhīvs

No 29. novembra līdz 1. decembrim Pērnavas apriņķī,  Igaunijā, Vidzemes brigādes zemessargi un karavīri piedalīsies Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas "Kaitseliit" rīkotajās starptautiskajās militārajās mācībās „Orkaan”.

Militārajās mācībās “Orkaan” piedalīsies vairāk nekā 180 zemessargi un karavīri no Zemessardzes 27. un 22. kājnieku bataljona, veidojot vienu rotas kaujas grupu.

Vidzemes brigādes kaujas grupas mērķis šajās mācībās ir pilnveidot nodaļu un vadu komandieru spējas plānot un vadīt operācijas, kā arī pilnveidot savstarpēju operācijas koordināciju un netiešā uguns atbalsta plānošanu un vadīšanu.

Latvijas pārstāvji kopā ar Igaunijas regulāro spēku vienību šajās mācībās iejutīsies “Kaitseliit” pretinieka lomā.

„Orkaan” ir vienas no lielākajām Igaunijas Zemessardzes jeb „Kaitseliit” organizētajām militārajām mācībām ar mērķi uzlabot "Kaitseliit" vienību spēju veikt aizkavēšanas un aizsardzības operācijas. Militārajās mācībās “Orkaan” Latvijas Zemessardze piedalīsies jau vienpadsmito reizi.

Zemessardzes 27. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ir Amatas, Cēsu, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Limbažu, Krimuldas, Siguldas, Sējas, Inčukalna, Saulkrastu novads un daļa Salacgrīvas novada. Savukārt Zemessardzes 22. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ir Burtnieku, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Smiltenes, Strenču, Beverīnas, Alojas novads, kā arī daļa no Salacgrīvas novada un Valmieras pilsēta.  Abi bataljoni ir Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes sastāvā.

Dalies ar šo ziņu