Aizsardzības nozares vadība godinās Latvijas Neatkarības karā kritušos jūrniekus

Latvijas Neatkarības karš
Sargs.lv
Image
bilde
Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

Šodien plkst. 10.00 Jūras spēku Patruļkuģu eskadrā Daugavgrīvā notiks piemiņas pasākums, godinot Lielbritānijas, Francijas un Īrijas jūrniekus, kas krituši, sniedzot atbalstu Latvijas Neatkarības karā 1919. gadā.

Piemiņas pasākumā piedalīsies Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece, Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Kaspars Zelčs, Francijas vēstniece Latvijā Aurēlija Ruajē-Gunēna (Aurélie Royet-Gounin), Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pols Bramels (Paul Brummel) un Īrijas vēstniece Latvijā Īmera Frīla (Eimear Friel).

Piemiņas vietā paredzēta ziedu nolikšana un Jūras spēku kapelāna aizlūgums, kā arī iziešana jūrā ar patruļkuģi un piemiņas vainagu nolaišana jūrā.

1919. gada rudenī Lielbritānijas un Francijas karakuģi, kuru apkalpē bija arī īru jūrnieki, sniedza nepieciešamo artilērijas atbalstu Latvijas armijas desanta operācijai Daugavgrīvā. Šis uzbrukums bija sākums Rīgas un pārējās Latvijas teritorijas atbrīvošanai no Bermonta-Avalova armijas. Kauju laikā gāja bojā deviņi un tika ievainoti seši sabiedroto jūrnieki.

Dalies ar šo ziņu