Par jauno Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru iecelts Aivars Puriņš

Latvijā
Sargs.lv
Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Aivars Puriņš
Foto: Ilmārs Znotiņš / Valsts prezidenta kanceleja

 Ministru kabinets Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amatā otrdien, 16.aprīlī apstiprināja Aivaru Puriņu, kurš amata pienākumus savā jaunajā amatā sāks pildīt no 29. aprīļa.

Kā galvenos uzdevumus jaunajā amatā A. Puriņš valdības sēdē minēja Latvijas bruņoto spēku spēju kāpināšanu, Ukrainas atbalstīšanu un Latvijas, kā NATO uzņemošās valsts spēju vairošanu.

“Tās būtu tās pirmās lietas, kas mums būtu jādara. Tāpat konkrētākā līmenī mums būtu jāturpina darbs pie dronu koalīcijas, Kanādas brigādes uzņemšanas un vietējās aizsardzības industrijas kapacitātes vairošanas. Praktiskā līmenī jāiepazīstas ar budžeta izpildi un jāsaplāno darāmie darbi šim gadam,” norādīja A. Puriņš.

Līdz šim Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra pienākumus papildus saviem tiešajiem amata pienākumiem pildīja Aizsardzības ministrijas politikas direktors – valsts sekretāra vietnieks Rolands Heniņš.

Aivars Puriņš kopš 2023. gada augusta bijis Valsts prezidenta padomnieks Nacionālās drošības jautājumos, Nacionālās drošības padomes sekretārs. No 2019. gada līdz 2023. gadam Aivars Puriņš ir bijis Aizsardzības padomnieks, Aizsardzības ministrijas pārstāvju NATO un Eiropas Savienībā vadītājs, savukārt no 2015. gada līdz 2019. gadam strādājis kā Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodrošinājuma jautājumos.

Tāpat Aivars Puriņš no 2014. līdz 2015. gadam vadījis Drošības politikas departamentu Ārlietu ministrijā, kā arī no 2009. gada līdz 2014. gadam Aizsardzības plānošanas un analīzes departamentu Aizsardzības ministrijā.

Aivars Puriņš ir ieguvis zinātņu maģistra grādu globālajā drošībā Krenfīldas universitātē, Apvienotajā Karalistē, kā arī sociālo zinātņu maģistra grādu ekonomikā, absolvējot Latvijas Universitāti.

Dalies ar šo ziņu