Latvijas Nacionālas aizsardzības akadēmijas kadeti veiks piemiņas skrējienu par godu Brīvības cīņās kritušajiem kadetiem

Latvijā
Sargs.lv
Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti
Foto: Mācību vadības pavēlniecība

Trešdien, 29. novembrī, laika posmā no plkst. 10.00 līdz 16.30, godinot Brīvības cīņās kritušos 14 Latvijas Kara skolas kadetus, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti veiks piemiņas skrējienu no Vareļu pieminekļa Jelgavas novadā līdz Ezermalas ielai, Rīgā.

Maršruts ir sadalīts 14 posmos, katrs posms būs veltīts vienam no 14 kritušajiem  kadetiem. Vareļu piemineklis, no kura tiks uzsākts piemiņas skrējiens, veltīts Latvijas Kara skolas 14 kritušajiem kadetiem, kas 1919. gada novembrī krita cīņās pret Bermonta karaspēku atkāpjoties uz Daugavas labo krastu un pie Vareļu mājām.

18. novembrī, izmantojot pārspēku, bermontieši sāka aplenkt kadetus, kuri atradās pie Vareļu mājām. Izlaužoties no draudošā aplenkuma, 12 kadeti krita, septiņi tika ievainoti un evakuēti, bet divi – saņemti gūstā. 21. novembrī Latvijas Kara skola saņēma pavēli atgriezties Rīgā un uzsākt mācības. 1919. gada 1. decembrī kadeti uzsāka mācības, un nepilnu divu mēnešu laikā 14 kadeti tika apbalvoti ar Lāčplēša kara ordeni.

Dalies ar šo ziņu