Piektdien no nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēts 91 cilvēks

Latvijā
LETA
Nelegālie robežpārkāpēji Latvijas-Baltkrievijas robežā
Foto: Nelegālie robežpārkāpēji Latvijas-Baltkrievijas robežā Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

Aizvadītajā diennaktī no nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēts 91 cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē. Šogad kopumā no nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēti 3216 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā šogad kopumā uzņemti 178 cilvēki.

Pērn kopumā novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Tuvojoties vasarai, nelegālās imigrācijas riski uz robežas ar Baltkrieviju, visticamāk, pieaugs, nesen aģentūrai LETA atzina Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Valdība 2021.gadā 10.augustā nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju Ludzas un Krāslavas novados, kā arī Daugavpilī. Tā vairākkārt pagarināta, un pēdējais pagarinājums noteikts līdz 10.augustam.

Iekšlietu ministrija norādījusi, ka Krievijas sāktais un Baltkrievijas atklāti atbalstītais karš pret Ukrainu ir vērtējams kā papildu riska apstāklis un iespējama motivācija Baltkrievijai turpināt centienus destabilizēt situāciju uz valsts robežas ar Latviju, tas ir, izdarīt spiedienu uz ES un NATO.

Arī no Lietuvas un Polijas joprojām tiekot saņemta informācija par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu no Baltkrievijas teritorijas.

  •  

Dalies ar šo ziņu