Aktuāli

Tiekas Nacionālo bruņoto spēku un Itālijas bruņoto spēku komandieri

Latvijā
Sargs.lv
Itālija
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

3. maijā Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš tiksies ar Itālijas bruņoto spēku komandieri admirāli Džuzepi Kavo Dragoni (Giuseppe Cavo Dragone), lai pārrunātu aktuālos Latvijas un Itālijas bruņoto spēku sadarbības jautājumus, kā arī starptautiskās un reģionālās drošības aktualitātes. 

Pirmās darba vizītes Latvijā ietvaros admirālis Dž. K. Dragone apmeklēs Ādažu bāzi, kur iepazīsies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas spējām un uzdevumiem.

Viesojoties Ādažu bāzē, Itālijas bruņoto spēku komandieris arī tiksies ar Itālijas kontingenta karavīriem, kuri pilda dienesta pienākumus NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā.

Admirālis Dž. K. Dragone Itālijas bruņoto spēku komandiera amatā ir kopš 2021. gada 6. novembra. Līdz tam no 2019. gada jūnija ieņēma Itālijas Jūras spēku komandiera amatu.

Itālija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā dalībvalstīm. Dalībai kaujas grupā Itālija uz Latviju nosūtījusi mehanizēto kājnieku rotu ar bruņumašīnām. Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas. Kaujas grupas dalībvalstu karavīri rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Itālija regulāri piedalās NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā, kas ir pastāvīgs miera laika uzdevums ar mērķi nodrošināt alianses dalībvalstu suverēnās gaisa telpas integritāti.

Dalies ar šo ziņu