Rīgā notiks Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra koncerts “Mana dzimtene”

Kultūra
Sargs.lv
NBS Štāba orķestris
Foto: NBS Štāba orķestris

21. jūlijā plkst. 19.00 Rīgas Svētā Jāņa baznīcā notiks Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra koncerts “Mana dzimtene”. Koncertu diriģēs Nacionālo bruņoto spēku orķestru galvenais diriģents kapteinis Andis Karelis, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra priekšnieks kapteiņleitnants Guntis Kumačevs un diriģents kapteinis Aleksandrs Kreišmanis. Solisti – virsseržants Guntars Gedroics (basklarnete), seržanti Laura Ezera (flauta) un Artūrs Kuzmins (flīgelhorns).

Koncerta programma pārsvarā ir veidota no latviešu komponistu darbiem, kas saistīti ar dzimtenes skaistuma attēlošanu, tautas dziesmām un patriotismu. Izvēlēti komponisti, kuri katrs savā laikā apzinājušies dziļu saikni ar dzimteni un, ierakstot patriotisku vēstījumu mūzikā, ir spējuši vairot savas tautas lepnumu un pašapziņu. Koncertā skanēs Alfrēda Kalniņa „Mana dzimtene”, Riharda Zaļupes „Fantāzija” par latviešu tautas dziesmu „Rikšiem bērīt’ es palaidu”, Ingas Meijeres „Pastaiga parkā” un simfoniskais tēlojums „Skanēj’ visi novadiņi”, Sergeja Austra Universa “Div’ dūjiņas gaisā skrēja”, Andra Baloža “Tumša nakte” un Anda Kareļa simfoniskā uvertīra “1919. gads - Varoņu gads”.  Līdzās latviešu mūzikai klausītājiem būs iespēja dzirdēt arī spāņu autora Hoakino Rodrigo (Joaquín Rodrigo) „Adagio” no “Aranhuesas koncerta” (Concierto de Aranjuez) un francūzietes Sesiles Šaminādes (Cécile Chaminade) “Koncertīno” (Concertino).

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ir dibināts 1992. gada 2. februārī un tā ir viena no atpazīstamākajām Latvijas armijas vienībām. Sabiedrībā orķestris visbiežāk asociējas ar valstī nozīmīgiem svētkiem un sarīkojumiem. Orķestra darbībā ir apvienotas vairākas funkcijas – ceremonijas, parādes, defilē programmu demonstrējumi, orķestra un kameransambļu koncerti. Pastāvēšanas laikā orķestris ir piedalījies daudzos starptautiskos un pasaulē ievērojamos militārās mūzikas festivālos. Orķestra programmas ir guvušas lielu klausītāju atzinību daudzās ārvalstīs un arī dzimtajā Latvijā.

Koncerts tiek rīkots sadarbībā ar Rīgas Svētā Jāņa draudzi. Turpinot Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra tradīcijas, ieeja koncertā ir bez maksas.

Dalies ar šo ziņu