Aktuāli

NBS klarnešu kvartets “Quattro Differente” aicina uz koncertu tiešsaistē

Kultūra
Sargs.lv
Image
NBS klarnešu kvartets
Publicitātes foto

Svētdien, 13. decembrī, plkst.17.00 Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Štāba orķestra “Facebook” un “YouTube” platformās būs skatāms klarnešu kvarteta “Quattro Differente” koncerts “Lux Aeterna”, kas notiks Rīgas Svētā Pētera baznīcā. Tajā spēlēs virsseržants Guntars Gedroics, seržants Ojārs Spila, seržante Marina Vidmonte un kaprālis Ričards Lapiņš.

Kā norāda klarnešu kvarteta mūziķi, neskatoties uz to, ka epidemioloģisko apstākļu dēļ ir kļuvis grūtāk rīkot koncertus un aizsniegt klausītājus klātienē, sākoties Adventa laikam, mūziķi vēlas nest gaismu, vēlreiz apliecinot savu ticību šim laikam.

Programmā ir iekļauti Georga Pelēča, Ērikas Jostes, Irinas Mihailovskas, Riharda Dubras un citu autoru darbi. Īpašu dzirksti koncertam piešķirs franču komponistu skaņdarbi četriem un vairākiem instrumentiem. Atskaņojumā piedalīsies ne tikai klarnešu kvarteta mūziķi, bet arī Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra solisti – seržants Vasilijs Šušerts, seržants Dmitrijs Maksimovs, seržants Ojārs Spila un mūziķu grupa kapteiņleitnanta Gunta Kumačeva vadībā.

Image
NBS klarnešu kvartets

Klarnešu kvartets “Quattro Differente” ir senākais Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra ansamblis, kas cītīgi glabā kamermuzicēšanas tradīcijas. Tas ir piedalījies neskaitāmos pasākumos Latvijā un ārvalstīs. Kvartets ir nozīmīgs tieši ar savu sniegto ieguldījumu latviešu akadēmiskajā mūzikā. To raksturo nemitīga attīstība un sadarbība ar komponistiem un mūziķiem starptautiskā līmenī, jo aizvien jaunu koncertprogrammu veidošana ir ansambļa prioritāte. 2019. gadā “Quattro Differente” nosvinēja savu 20. pastāvēšanas gadadienu.

Turpinot Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra kamermuzicēšanas tradīcijas, koncerts būs pieejams plašai auditorijai, un tas būs atrodams zemāk norādītajās adresēs:

https://www.facebook.com/nbsstabaorkestris

https://www.youtube.com/channel/UCaJHYBbMjNMay4w1n8hABmQ/videos

Koncerts tiek rīkots sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Svētā Pētera baznīcas pārvaldi.

Dalies ar šo ziņu