ES atvēlēs vēl 500 miljonus eiro militārajai palīdzībai Ukrainai

Konfliktu zonas
LETA/AFP
Palīdzības sūtījums Ukrainai
Foto: Palīdzības sūtījums Ukrainai Foto: EPA/Scanpix

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien nolēmuši atvēlēt papildus 500 miljonus eiro militārajai palīdzībai Ukrainai, paziņojuši diplomāti. Līdz ar to ES būs atvēlējusi militārajai palīdzībai Ukrainai kopumā 3,6 miljardus eiro.

Eiropas valstis kopumā apsolījušas Ukrainai ieročus vairāk nekā 11 miljardu eiro vērtībā, norādīja ES amatpersonas. Tas ir mazāk nekā puse no ASV atvēlētā.

Pret Vāciju pieaug spiediens piegādāt Ukrainai smagos tankus "Leopard 2". Arī ES ārlietu ministru sanāksmē Briselē izskanēja šādi aicinājumi, sevišķi no Baltijas valstu puses.

"Mums ir vajadzīgi drosmīgi, izlēmīgi un pārdroši soļi, lai nodrošinātu Ukrainas uzvaru 2023.gadā," pēc sarunas ar ES kolēģiem tviterī norādīja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.

Berlīne ļāvusi noprast, ka būtu gatava atļaut citām valstīm, piemēram, Polijai piegādāt Ukrainai tankus, kas ražoti Vācijā.

Vācijā ražotu tanku piegādei valstīm nepieciešama Berlīnes atļauja.

ES dalībvalstu ārlietu ministri arī vienojās atvēlēt 45 miljonus eiro pērn izveidotajai Ukrainas karavīru apmācību programmai, kuras ietvaros sākotnēji plānots apmācīt 15 000 karavīru.

Dalies ar šo ziņu