Britu izlūki: Krievija atstādinājusi kārtējo augsta ranga komandieri

Konfliktu zonas
Sargs.lv
Sergejs Šoigu un ģenerālis Valērijs Gerasimovs
Foto: AP/Scanpix

Krievijas bruņoto spēku virspavēlniecība no amata pienākumu pildīšanas visdrīzāk atstādinājusi ģenerālpulkvedi Mihailu Tepļinski, kurš bija viens no vadošajiem operacionālajiem komandieriem Ukrainā, savā “Twitter” kontā ziņo Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

2022. gada novembrī M. Tepļinskis bija atbildīgs par Krievijas spēku relatīvi veiksmīgo atkāpšanos no Dņipro rietumiem, par ko izpelnījās atzinību kā spējīgs un pragmatisks komandieris. Šobrīd nav zināms, vai M. Tepļinskis saglabājis savu pozīciju kā Krievijas Gaisa spēku jeb VDV komandieris.

Kā norādīts ziņojumā, pastāv iespēja, ka tieši Gaisa spēkiem uzticēto pienākumu veikšana ir bijis iemesls M. Tepļinska atstādināšanai, jo saistībā ar personāla iztrūkumu VDV vienībām bieži uzticēti uzdevumi, ko parasti pilda mehanizētās kājnieku vienības.

Ģenerālpulkveža atstādināšana visdrīzāk ir kārtējais apliecinājums nepārtrauktajam saspīlējumam Krievijas bruņoto spēku augstākajā pavēlniecībā, jaunieceltajam Krievijas spēku apvienotā grupējuma komandierim Valērijam Gersimovam cenšoties pastiprināt savu autoritāti kampaņas gaitā.

Dalies ar šo ziņu