Londona: Ukrainas pretuzbrukums nošķīris Hersonu no pārējām okupētajām teritorijām

Konfliktu zonas
LETA/Reuters
Ukrainas bruņotie spēki ar MLRS sistēmām apšauda krievu okupantu pozīcijas
Foto: General Staff of the Armed Forces of Ukraine/Facebook

Ukrainas pretuzbrukums faktiski nošķīris Krievijas okupēto Hersonu no pārējām okupētajām teritorijām, un tādēļ Krievijas karaspēks, kas izvietots pie Dņepras, palicis vāji aizsargāts, ceturtdien apliecināja britu aizsardzības un izlūkošanas amatpersonas.

Ukraina skaidri paudusi, ka apņēmusies atkarot Hersonu, ko Krievija sagrāba kara pirmajās dienās.

Kā norādīja Lielbritānijas Aizsardzības ministrija, Ukrainas spēki, iespējams, izveidojuši placdarmu uz dienvidiem no Inhulecas upes, un tie arī izmantojuši tālas darbības artilēriju, lai nodarītu postījumus vismaz trim Dņepras tiltiem.

"Krievijas 49.armija, kas ir izvietota Dņepras rietumu krastā, tagad lielā mērā izskatās vāji aizsargāta," operatīvās informācijas apkopojumā tviterī norādīja britu ministrija, piebilstot, ka Hersona ir faktiski nošķirta no citām Krievijas okupētajām teritorijām.

"Tās zaudējums nopietni apdraudētu Krievijas centienus attēlot okupāciju kā veiksmi," uzsvērusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksijs Daņilovs iepriekš tviterī paziņoja, ka Krievija koncentrē maksimālu karaspēka daudzumu Hersonas virzienā, tomēr nekādas tuvākas detaļas viņš nesniedza.

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska padomnieks Oleksijs Arestovičs sacīja, ka Krievija veic karaspēka "masīvu pārgrupēšanu" no austrumiem uz dienvidiem, kas, pēc visa spriežot, ir stratēģijas maiņa no uzbrukuma uz aizsardzību.

Dalies ar šo ziņu