Krievijas okupētajos Ukrainas rajonos izveidotas 20 filtrācijas nometnes un cietumi

Konfliktu zonas
LETA/UKRINFORM
Krievijas okupācijas spēku karavīrs
Foto: AFP/Scanpix

Krievijas okupētajās Ukrainas teritorijās ir izveidotas vismaz 20 filtrācijas nometnes un cietumi, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Pastāvīgās padomes sēdē paziņoja Ukrainas pastāvīgais pārstāvis starptautiskajās organizācijās Vīnē Jevhens Cimbaļuks.

"Vēl ir daudz vietu, kur noziegumi nerimstas. Okupētajās teritorijās ir konstatētas vismaz 20 filtrācijas nometnes un cietumi," sacīja Cimbaļuks.

Ukrainas vēstnieks atgādināja par cietumu "Izolācija" okupētajā Doneckā. "Mēs ļoti labi zinām par šausmām, kas tur notiek. Un tāpēc mums vajag apturēt to, ka Krievija izplatītu šo cietumu pa visu Ukrainu," viņš uzsvēra.

Cimbaļuks arī pastāstīja par spīdzināšanas gadījumiem, dzimtē balstītu vardarbību, cilvēku nolaupīšanu, kas kļuvušas par "daļu no Krievijas politikas ar mērķi salauzt okupēto Ukrainas teritoriju iedzīvotāju gribu".

"Hersonas un Zaporižjas apgabali, pēc cilvēktiesību aizstāvju teiktā, ir līderi pēc Krievijas armijas veikto cilvēku nolaupīšanu skaita Ukrainā," sacīja Cimbaļuks, minot vairākus piemērus.

Dalies ar šo ziņu