Kalnu Karabahā sadursmē ar Azerbaidžānas spēkiem ievainoti trīs armēņu karavīri

Konfliktu zonas
LETA--AFP
Image
Karabaha
Foto: REUTERS/Scanpix

Kalnu Karabahā sadursmē ar Azerbaidžānas spēkiem ievainoti trīs armēņu karavīri, sestdien paziņoja reģiona amatpersonas.

Kalnu Karabahas Aizsardzības ministrija pavēstīja, ka Azerbaidžānas karavīri piektdienas vakarā uzbrukuši armēņu spēku postenim un sekojošajā apšaudē ievainoti trīs armēņu karavīri. Viņu stāvoklis ir stabils.

Ministrija noraidīja Azerbaidžānas mediju ziņas par armēņu spēku bruņotu provokāciju.

Azerbaidžānas bruņotie spēki Kalnu Karabahas strīdus reģionā uzsāka plašu uzbrukumu 27.septembrī.

9.novembrī Armēnija un Azerbaidžāna ar Krievijas atbalstu noslēdza vienošanos par uguns pārtraukšanu Kalnu Karabahas konfliktā.

Vienošanās paredz, ka armēņi zaudē daļu Kalnu Karabahas pamatteritorijas, kā arī visus drošības buferzonas rajonus, kas kopš 90.gadiem atradās armēņu kontrolē.

Kalnu Karabahas nākotnes politiskais statuss arī pēc vienošanās noslēgšanas paliek nenoteikts.

Kalnu Karabahas neatkarību līdz šim neviena valsts nav atzinusi, arī ne Armēnija, kas Kalnu Karabahai sniedz visa veida atbalstu.

Francijas Senāts 26.novembrī aicināja Francijas valdību atzīt Kalnu Karabahu par neatkarīgu valsti.

Kalnu Karabaha, kas padomju laikā bija Azerbaidžānas PSR sastāvā, kopš deviņdesmito gadu sākuma ir "de facto" neatkarīga armēņu republika. Kaut arī kopš PSRS sabrukuma Azerbaidžāna nekontrolēja Kalnu Karabahu, tā šo armēņu apdzīvoto reģionu uzskata par savu teritoriju.

Dalies ar šo ziņu