Ukrainas ģenerālštāba priekšnieks: Doņeckas un Luhanskas apgabalos ir 3000 Krievijas karavīru

Konfliktu zonas
Sargs.lv/Interfax
Image
Ukraina
Foto: Valentin Sprinchak/TASS/Scanpix

Ukrainai piederošajos Doņeckas un Luhanskas apgabalos, kurus patlaban nekontrolē Ukrainas valdība, atrodas aptuveni 3000 Krievijas militārpersonu, paziņojis Ukrainas Ģenerālštāba priekšnieks - Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieks Ruslans Homčaks.

"Izlūkdienesti ziņo, ka šajās teritorijās ir ne vairāk kā 3 tūkstoši Krievijas karavīru. Tie ir virsnieki un instruktori.  Tie ir cilvēki, kuri palīdz separātistu komandieriem pieņemt lēmumus. Ierakumos krievu karavīri nesēž,. Ierakumos karo visa Krievijas, Ukrainas un citu valstu "ģeogrāfija ". Tai pat laikā Krievija simtorpcentīgi nodrošina visas seperātistu rīcībā esošās tehnikas piegādi un remontus," trešdien žurnālistiem Kijevā sacīja R. Homčaks.

Ukrainas ģenerālštāba priekšnieks arī sacīja, ka Doņeckas apgabala Širokinā no Krievijas ieradusies 10 līdz 12 cilvēku liela snaiperu grupa.

Komentējot tālākās konflikta atrisināšanas iespējas R. Homčaks atzina, ka militārs risinājums esošajā situācijā nav iespējams. “Šim konfliktam nav militāra risinājuma. Daudzviet mēs esam “iesprūduši” pilsētās vai pie apdzīvotām vietām, kur kaujas operāciju veikšana būtu ļoti apgrūtināta,” viņš sacīja.

Oficiālā Maskava gan turpina apgalvot, ka Ukrainai piederošajā Donbasā vai Luhanskā Krievijas karavīru neesot.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēma plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 13 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas finanšu, aizsardzības, enerģētikas un citām nozarēm.

 

Dalies ar šo ziņu