Turcija sagūstījusi nogalinātā "Islāma valsts" līdera māsu

Konfliktu zonas
LETA--AP
Image
Turcija sagūstījusi nogalinātā "Islāma valsts" līdera māsu
Foto: Us Department Of Defense Handout/EPA

Turcijas spēki Sīrijas ziemeļrietumos pirmdien sagūstīja nogalinātā džihādistu grupējuma "Islāma valsts" līdera Abu Bakra al Bagdadi vecāko māsu, paziņoja augsta ranga Turcijas amatpersona, kas nosauca šo aizturēšanu par "zelta bedri" izlūkošanai.

Bagdadi 65 gadus vecā māsa Rasmija Avada tiek turēta aizdomās par saistību ar šo grupējumu, sacīja amatpersona, nesniedzot sīkākas ziņas.

Avada tika sagūstīta pirmdienas vakarā veiktā iebrukumā treilerī, kur viņa dzīvoja kopā ar savu ģimeni pie Azazas pilsētas Alepo provincē. 

Šis rajons ir daļa no "Eifratas vairoga" zonas, kuru pēc Turcijas militārā iebrukuma pārvalda tās sabiedrotie Sīrijas nemiernieku grupējumi. 

Amatpersona sacīja, ka Avada bijusi kopā ar savu vīru, vedeklu un pieciem bērniem. Viņas pieaugušie radi tiek nopratināti.

"Šis savā ziņā ir zelta bedre izlūkošanai. Tas, ko viņa zina [par "Islāma valsti"], var ievērojami paplašināt mūsu izpratni par šo grupējumu un palīdzēt mums noķert vairāk slikto puišu," teica amatpersona.

Bagdadi, kurš bija no Irākas pilsētas Samarras, oktobrī gāja bojā ASV īpašo uzdevumu vienības operācijā Sīrijas Idlibas provincē.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Bagdadi ASV spēku uzbrukuma laikā Sīrijas ziemeļrietumos uzspridzinājies, detonējot spridzekļu vesti, un viņa ķermenis sprādzienā sakropļots, bet analīzes ļāvušas identificēt "Islāma valsts" līderi.
 

Dalies ar šo ziņu