Alūksnes un Kuldīgas novados notiks valsts aizsardzības mācības nometnes

Jaunsardze
Sargs.lv
VAM
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Jaunsardzes centrs no 1. jūnija līdz 11. jūnijam militārajos poligonos “Lāčusils”, Alūksnes novadā un “Mežaine”, Kuldīgas novadā rīko valsts aizsardzības mācības 1. mācību gada nometnes 10. klašu skolēniem un 1. vai 2.  kursa audzēkņiem no profesionālajām izglītības iestādēm, portālu "Sargs.lv" informēja Jaunsardzes centra pārstāve.

Nometņu laikā jaunieši papildinās savas ierindas, ieroču apmācības, šaušanas, maskēšanās, patvēruma ierīkošanas, pirmās palīdzības, orientēšanās un citas prasmes.

6. jūnijā VAM apmācāmie dosies dažādās ekskursijās, atbilstoši savam novadam, iepazīstot tādus Latvijas vēsturei nozīmīgus notikumus kā Liepājas aizstāvēšana Bermontiādes laikā, Rēzeknes atbrīvošana, Cēsu kaujas un Ziemassvētku kaujas.

9. jūnijā tiek plānotas Iekšlietu ministrijas prezentācijas, kurās sevi prezentēs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policijas pārstāvji un Robežsardze, tādejādi VAM izglītojamiem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus minēto iekšlietu struktūrvienību darbiniekiem, kā arī uzzināt par karjeras iespējām.

Vakaros pēc mācībām notiks dažādas aktivitātes, kas palīdzēs jauniešiem iepazīties un saliedēties. Plānotas sporta spēles, patriotisma vakari, galda spēļu vakars un citas nodarbes. Vakarā pirms nometnes noslēguma tiks iekurts kopīgs ugunskurs.

11. jūnijā, plkst. 11.00 plānota nometnes noslēguma ceremonija.

Šogad tiek organizētas četras valsts aizsardzības mācības nometnes, no kurām trešā - VAM23 aprobācijas nometne norisināsies no 1. jūlija līdz 23. jūlijam militārajā poligonā “Lāčusils”, Alūksnes novadā. Valsts aizsardzības mācības 23 dienu nometne apvienos divu mācību gadu noslēgumu nometnes vienā. Ceturtā nometne VAM 2.m.g. norisināsies no 26. jūlija līdz 5. augustam militārā poligonā “Mežaine”, Kuldīgas novadā.

Jau ziņots, ka valsts aizsardzības mācība 2018. gadā kā pilotprojekts tika ieviesta 13 Latvijas skolās. 2022./2023. mācību gadā valsts aizsardzības mācību kā izvēles mācību priekšmetu mācīja 147 Latvijas skolās, kurās to apguva aptuveni 10,5 tūkstoši skolēnu.

Valsts aizsardzības mācības mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā.

2020. gada 3. decembrī Saeima pieņēma Valsts aizsardzības mācības un Jaunsardzes likumu, kas paredz, ka no 2024. gada 1. septembra valsts aizsardzības mācības priekšmeta apguve vidējās izglītības programmās būs obligāta.

Dalies ar šo ziņu