NAA absolvēs jaunie Jūras, Gaisa spēku un Komandējošā sastāva virsnieki

Izglītība
Sargs.lv
NAA izlaidums
Foto: Gatis Dieziņš/ Aizsardzības ministrija

Sestdien, 18. jūnijā, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš piedalīsies Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas svinīgajā izlaiduma ceremonijā, sveicot 41 jauno virsnieku.

20 jaunie virsnieki absolvējuši Jūras un Gaisa spēku militārās vadības profesionālā bakalaura studiju programmas, savukārt 21 – profesionālo augstāko programmu “Komandējošā sastāva virsnieks”.

Pēc Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolvēšanas jaunajiem virsniekiem ir nodrošināta karjeras izaugsme un nodrošināta dienesta vieta Nacionālo bruņoto spēku vienībās.

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir 1919. gadā dibinātās Latvijas kara skolas tradīciju pārmantotāja, kas atjaunota 1992. gada 13. februārī. Akadēmija savus darbības mērķus sasniedz, īstenojot profesionālās studiju programmas un veicot zinātniskās pētniecības darbību militārajā jomā. Militārā dienesta jautājumos akadēmija ir tiešā Nacionālo bruņoto spēku komandiera komandpakļautībā.

Pieteikšanās studijām 2022./2023. mācību gadā jau ir sākusies, un tā noritēs līdz 31.jūlijam.

Vidējo izglītību ieguvušajiem Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija piedāvā apgūt trīs akreditētas studiju programmas militārajā vadībā dienestam Sauszemes, Jūras un Gaisa spēkos. Šajās studiju programmās konkursa kārtībā uzņem Latvijas Republikas pilsoņus vecumā līdz 30 gadiem.

Savukārt profesionālā augstākās izglītības programma “Komandējošā sastāva virsnieks” piedāvā jauniešiem ar akadēmisko vai otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību studēt akadēmijā, lai iegūtu otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Tajā uzņem studēt gribētājus vecumā līdz 35 gadiem.

Papildus profesionālajām studiju programmām Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija nodrošina arī Virsnieka speciālista pamatkursu. Tajā uzņem augstskolas absolventus, kuri ir ieguvuši akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību tiesību zinātnē, ārsta grādu un kvalifikāciju ārsta specialitātē, kā arī akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību informācijas tehnoloģiju, datortehnikas, elektronikas, telekomunikācijas, telemātikas, kiberdrošības, datorvadības, vai datorzinātnes specialitātē.

Kadetiem tiek maksāta karavīra atlīdzība jeb stipendija, sākot no 900 eiro pēc nodokļu nomaksas. No septembra stipendijas apmērs būs, sākot no 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Papildus stipendijai kadeti tiek nodrošināti arī ar bezmaksas izmitināšanu dienesta viesnīcā un iespēju bez maksas izmantot Nacionālo bruņoto spēku Sporta kluba kompleksu.

Tāpat Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ir pieejama bibliotēka ar plašu militārās un vispārizglītojošās literatūras un periodikas klāstu vairākās valodās, dažādas datu bāzes un bezmaksas interneta pieslēgums.

Ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām, kā arī kandidātiem izvirzītajām prasībām pieteikšanās kārtību un atlases procesu studijām akadēmijā var iepazīties tās mājaslapā www.naa.mil.lv.

Dalies ar šo ziņu