Rekrutēšanas un atlases centrs atlasījis 131 kandidātu studijām Nacionālajā aizsardzības akadēmijā

Izglītība
Sargs.lv
Image
NAA
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Rīt, 1. septembrī, 119 Rekrutēšanas un atlases centra atlasītie kandidāti studijām profesionālā bakalaura studiju un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmās ieradīsies Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, lai uzsāktu pirmsstudiju, jeb kadetu kandidātu apmācību.

Rīt, 1. septembrī, 119 Rekrutēšanas un atlases centra atlasītie kandidāti studijām profesionālā bakalaura studiju un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmās ieradīsies Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, lai uzsāktu pirmsstudiju (kadetu kandidātu) apmācību.

Savukārt 12 kandidāti studijām Virsnieka speciālista pamatkursā akadēmijā ieradīsies dienu vēlāk.

106 kandidāti studijām aizsardzības akadēmijā nav iepriekš dienējuši profesionālajā dienestā, tāpēc līdz ar apmācības uzsākšanu kļūs arī par karavīriem. Šogad studijām atlasītas arī 29 sievietes. Četri no topošajiem virsniekiem būs cilvēki, kuri atgriezušies Latvijā no dzīves ārvalstīs.

Kandidātam, kurš sekmīgi nokārtojis pamatatlases pārbaudījumus - medicīniskās un fiziskās sagatavotības pārbaudes un psiholoģisko novērtēšanu - un vēlas studēt aizsardzības akadēmijas otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā un bakalaura studiju programmā, jāpiedalās divu dienu padziļinātajā atlasē, kurā individuālajos un grupu uzdevumos, diskusijās un intervijās atlases komisija vērtē kandidātu personiskās un psiholoģiskās īpašības.

Vidējo izglītību ieguvušajiem jauniešiem aizsardzības akadēmija piedāvā apgūt trīs akreditētas studiju programmas militārajā vadībā dienestam Sauszemes, Jūras un Gaisa spēkos. Šajās studiju programmās uzņem Latvijas pilsoņus vecumā līdz 30 gadiem.

Savukārt profesionālā augstākās izglītības programma “Komandējošā sastāva virsnieks” piedāvā jauniešiem ar akadēmisko vai otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību studēt aizsardzības akadēmijā, lai iegūtu otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Studijas notiek Sauszemes, Jūras un Gaisa spēku plūsmās. Tajā uzņem vecumā līdz 35 gadiem.

Papildus profesionālajām studiju programmām aizsardzības akadēmija piedāvā arī Virsnieka speciālista pamatkursu. Tajā uzņem augstskolu absolventus, kuri ir ieguvuši akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību tiesību zinātnē, profesionālo maģistra grādu un kvalifikāciju psihologa specialitātē, ārsta grādu un kvalifikāciju ārsta specialitātē, akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību farmācijā, akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību informācijas tehnoloģiju, datortehnikas, elektronikas, telekomunikācijas, telemātikas, kiberdrošības, datorvadības vai datorzinātnes specialitātē, bakalaura grādu teologa specialitātē un bakalaura grādu un profesionālo kvalifikāciju diriģenta specialitātē.

Studējot aizsardzības akadēmijā, kadetus sagaida vairākas priekšrocības, kādu nav citās mācību iestādēs: studijas ir bez maksas – tās tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem; studiju laikā kadeti ir pilnā valsts apgādē, nodrošinot arī visas karavīra sociālās garantijas, tostarp, apmaksātu veselības aprūpi.

Kadeti saņem karavīra atalgojumu (stipendiju), sākot no 900 eiro pēc nodokļu nomaksas. Kadetus nodrošina ar bezmaksas izmitināšanu dienesta viesnīcā un iespēju bez maksas izmantot Sporta kluba kompleksu.

Pēc aizsardzības akadēmijas absolvēšanas visiem jaunajiem virsniekiem ir nodrošināta dienesta vieta bruņoto spēku vienībās.

Ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju programmām var iepazīties tās tīmekļvietnes www.naa.mil.lv sadaļā “Studijas”, bet ar pamatprasībām, pieteikšanās kārtību un atlasi studijām aizsardzības akadēmijā – bruņoto spēku tīmekļvietnes  www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs”.

Dalies ar šo ziņu