Polija atjaunos ierobežotas piekļuves zonu pie Baltkrievijas robežas

Ārvalstīs
LETA/DPA
Polijas karavīrs
Foto: srž. Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

Pēc nelegālā imigranta uzbrukuma Polijas robežsargam uz robežas ar Baltkrieviju, Polija vēlas atjaunot ierobežotas piekļuves zonu pie Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas.

"Vietās, kur Polijas valstij nepieciešams efektīvi rīkoties, vajadzīga 200 metru buferjosla," trešdien, apmeklējot Dubiči Cerkevni, paziņojis Polijas premjerministrs Donalds Tusks.

Migranti otrdien netālu no Dubičes Cerkevnes uzbruka Polijas robežsargiem ar akmeņiem un kokiem, bet viens no viņiem bija bruņojies ar paštaisītu šķēpu. Robežsargs centās ar savu vairogu aizsegt spraugu žogā uz robežas, caur kuru migranti mēģināja iekļūt Polijā. Migrants ar šķēpu sadūra robežsargu caur žogu.

Robežsargi sociālajos tīklos publicēja fotogrāfijas, kurās redzama nūja ar tai piestiprinātu nazi. Sadurtais robežsargs tika nogādāts slimnīcā un viņam tika veikta operācija. Polijas Aizsardzības ministrija ziņoja, ka viņa stāvoklis joprojām ir nopietns.

Kopš 2001. gada vidus Polijā ir palielinājies spiediens uz robežu ar Baltkrieviju. Gan Varšava, gan Brisele atzīst, ka nelegālo migrāciju organizē Minskas totalitārais režīms.

2022. gada vasarā Polija uzcēla uz robežas ar Baltkrieviju 5,5 metrus augstu žogu un uzstādīja elektroniskās uzraudzības sistēmu. Pēc žoga pabeigšanas tika atcelta iepriekš noteiktā trīs kilometrus platā ierobežojumu zona gar robežu.

Taču kopš robežas nostiprināšanas nelegālie imigranti ik dienu mēģina šķērsot robežu. Polijas robežsardze kopš gada sākuma reģistrējusi vairāk nekā 15 000 šādu mēģinājumu.

Dalies ar šo ziņu