Polija Baltkrievijas pierobežā izvieto jaunu tanku bataljonu

Ārvalstīs
LETA/UKRAINSKA PRAVDA
Polijas tanki parādē
Foto: AFP/Scanpix

Polija Čartajevas ciemā Baltkrievijas robežas tuvumā izvietojusi jaunu tanku bataljonu Pirmās kājnieku divīzijas sastāvā, paziņoja Polijas Aizsardzības ministrija.

Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks svētdien Čartajevā piedalījās jaunās militārās daļas atklāšanā un tikās ar jaunās Pirmās kājnieku divīzijas karavīriem.

"Mēs apzināmies draudus. Mēs labi apzināmies, ka Kremļa valdnieki izraisīja karu, jo vēlas atjaunot Krievijas impēriju. Tas vienmēr ir bijis drauds kaimiņos dzīvojošajām tautām," teica Blaščaks.

Viņš uzsvēra, ka, lai novērstu uzbrukumu dzimtenei, tiek stiprinātas Polijas armija un veidotas jaunas militārās vienības. Blaščaks piebilda, ka Dienvidkorejas tanki "K2", ar kuriem būs aprīkots Čartajevā izvietotais bataljons, "ir moderni tanki, kas izstrādāti 21. gadsimtā". 

Ciematā jau ir izveidota konteinerpilsētiņa, un turpmākajos gados plānots attīstīt pastāvīgu infrastruktūru.

Vienības izveides pirmajā posmā Čartajevā tiks izvietoti vairāk nekā simts karavīru, bet turpmāk plānots, ka tur pastāvīgi atradīsies vairāki simti karavīru.

Vienība būs bruņota ar pēdējos gados Polijas iegādāto moderno militāro tehniku - tankiem "K2", mīnmetējiem "Rak", pretgaisa aizsardzības sistēmām "Poprad".

Pirmās kājnieku divīzijas veidošana Polijā sākās 2022. gada septembrī. To veidos 12 militārās vienības: četras vispārējās militārās brigādes, artilērijas brigāde, četri militārā tipa pulki un trīs specializētie bataljoni. Plānots, ka divīzijā būs vairāk nekā 30 000 karavīru.

Dalies ar šo ziņu