Pēc uzbrukumiem baznīcām Pakistānā aizturēti 129 musulmaņi

Ārvalstīs
LETA/AP
Musulmaņu uzbrukums kristiešu baznīcai
Foto: AFP/Scanpix. Musulmaņu uzbrukums kristiešu baznīcai

Pēc uzbrukumiem kristiešu baznīcām un mājām Pakistānas Pendžābas provincē policija aizturējusi 129 musulmaņus, ceturtdien paziņojušas amatpersonas.

Pēc apsūdzībām kādai kristiešu ģimenei par Korāna zaimošanu, Džaranvalā, Pendžābas Feisalabadas rajonā, trešdien saniknotu cilvēku pūlis nodedzināja vienu baznīcu un vēl četrus dievnamus izdemolēja. Aizdedzinātas vai bojātas tika arī vairāk nekā 20 kristiešu mājas.

Rajonā dzīvojošie kristieši steigā pameta mājas, un tikai šodien palēnām atgriežas savās dzīvesvietās. Rajonā šodien patrulē policija un karavīri. Vietējās varasiestādes ir slēgušas skolas un birojus un nedēļu aizliegušas organizēt protestus, lai novērstu vardarbības atsākšanos.

Neviens cilvēks uzbrukumos nav cietis.

Zaimošana ir jutīgs jautājums izteikti konservatīvajā Pakistānā, kur ikvienam, kurš apsūdzēts par islāma vai islāma pārstāvju aizskaršanu, var tikt piespriests nāvessods.

Kristieši, kas veido aptuveni divus procentus no iedzīvotāju kopskaita, Pakistānas sabiedrībā ieņem vienu no zemākajiem rangiem, un pret viņiem bieži tiek vērstas nepatiesas un nepamatotas apsūdzības zaimošanā.

Dalies ar šo ziņu