Ukrainas piloti darbam ar "F-16" tiks apmācīti Eiropā

Ārvalstīs
LETA
F-16
Foto: AFP

Ukrainas piloti darbam ar iznīcinātājiem "F-16" tiks apmācīti Eiropā, paziņoja ASV Aizsardzības ministrijas pārstāvis Patriks Raiders. Starptautisko partneru līmenī vēl tiek apspriesti jautājumi, kad sāksies apmācības un kas nodrošinās lidmašīnas, sacīja Raiders.

“Par "F-16" varu teikt, ka mācības notiks ārpus Ukrainas, objektos Eiropā, bet, ja runājam par sīkāku informāciju, par to, kad mācības sāksies, kā tiks nodrošinātas šīs lidmašīnas, tad mēs turpinām strādāt ar saviem starptautiskajiem partneriem šajā virzienā," sacīja Raiders.

Viņš uzsvēra, ka ASV piedalīsies starptautiskās koalīcijas atbalstīšanā, lai palīdzētu apmācīt Ukrainas "F-16" pilotus. "Bet par to, kas tieši vadīs mācības, kur tās notiks un cik lidaparātu galu galā tiks nogādāti Ukrainā, tās ir visas detaļas, kas tiek izstrādātas," piebilda Raiders.

ASV prezidents Džo Baidens un citi ASV valdības pārstāvji mēnešiem ilgi noraidīja Kijivas aicinājumus piegādāt "F-16", sakot, ka iznīcinātāji nav nepieciešami Ukrainas centienos aizstāvēties pret Krievijas iebrukumu. Taču piektdien G7 samita pirmajā dienā Baidens citu valstu līderiem apliecināja ASV gatavību apmācīt ukraiņu pilotus darbā ar iznīcinātājiem "F-16" un atbalstīt moderno iznīcinātāju piegādes Ukrainai.

Dalies ar šo ziņu