Krievija armijas rindas plāno papildināt ar 400 000 līgumkaravīru

Ārvalstīs
LETA/UNN
Krievijas armijas karavīri
Foto: Mil.ru

Krievijā 1.aprīlī sāksies jauna līgumkaravīru uzņemšana armijā ar mērķi papildināt bruņoto spēku rindas ar vēl 400 000 vīru, vēsta "Radio Brīvība".

Krievijas Aizsardzības ministrija nosūtījusi reģionālajām struktūrām vēstules, kurās norādīts cilvēku skaits, ar kādu būtu jāparaksta atbilstošie dokumenti.

Uzreiz vairākos reģionālajos medijos publicēts kopējais līgumkaravīru skaits, ar kādu atbilstoši Krievijas Aizsardzības ministrijas plāniem jāpapildina karaspēks - 400 000.

Galvenais šī uzdevuma izpildes slogs gulstas uz kara komisariātu darbinieku pleciem, bet galīgā atbildība par plāna izpildi ir gubernatoriem.

Atbilstoši Aizsardzības ministrijas plāniem Čeļabinskas un Sverdlovskas apgabalos profesionālajam dienestam jāpiesaista 10 000 cilvēku, Permas apgabalā 9000.

Savukārt Voroņežas apgabalā iedzīvotāji atkal sākuši saņemt pavēstes par ierašanos kara komisariātos. Tā tas jau bija septembrī, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins izsludināja tā dēvēto daļējo mobilizāciju.

Reģiona varasiestādes apgalvo, ka tas tiek darīts "vienīgi militārās uzskaites datu aktualizēšanai".

Atbilstoši oficiālajai informācijai kopš septembra "daļējās mobilizācijas" ietvaros dienestā iesaukti vairāk nekā 330 000 Krievijas pilsoņu. Oktobra beigās aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu sniedza atskaiti par mobilizācijas noslēgumu.

Pēc tam arī Putins apliecināja, ka iesaukums ir beidzies, tomēr atbilstošu rīkojumu neparakstīja. Tādējādi oficiāli Krievijā mobilizācija turpinās.

Dalies ar šo ziņu