VDD aicina Latvijā esošos Krievijas valstspiederīgos ziņot par saņemtām mobilizācijas pavēstēm

Ārvalstīs
LETA
 mobilizācija
Foto: Pret izsludināto mobilizāciju rīkotais protests Krievijas pilsētā Jekaterinburgā/AP/Scanpix

Ņemot vērā Krievijā izsludināto mobilizāciju, Valsts drošības dienests (VDD) aicina Krievijas valstspiederīgos, kuri uzturas Latvijā, nekavējoties informēt dienestu, ja tiek saņemta pavēste par iesaukšanu Krievijas armijā,

Kā liecina Krievijas prezidenta Vladimira Putina publiski paustā informācija, Krievijas sāktajā agresīvajā karā Ukrainā plānots iesaistīt Krievijas bruņoto spēku rezerves karavīrus un visus, kuri kādreiz dienējuši Krievijas armijā.

Krievija mobilizē papildspēkus, lai turpinātu veikt noziegumus pret cilvēci un mieru un kara noziegumus, kas vērsti pret Ukrainas valstisko neatkarību, suverenitāti un teritoriālo vienotību.

VDD atgādina, ka saskaņā ar Krimināllikuma normām Latvijas pilsoņiem, tostarp, dubultpilsoņiem, nepilsoņiem un ārzemniekiem, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā, par dienestu Krievijas bruņotajos spēkos un piedalīšanos karā pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem draud kriminālatbildība.

Tāpat dubultpilsoņiem saskaņā ar Pilsonības likumu par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem var atņemt Latvijas pilsonību.

Informāciju par saņemtām mobilizācijas pavēstēm var sniegt, rakstot VDD uz e-pasta adresi "ddatvdd [dot] gov [dot] lv" vai zvanot uz dienesta diennakts tālruni 67 208 964. VDD garantē informācijas sniedzēju konfidencialitāti.

Dalies ar šo ziņu