Aktuāli

Krievija aizliedz Japānas kuģiem zvejot pie Kuriļu salām

Ārvalstīs
LETA/DPA
Kuriļu salas
Foto: wikipedia

Krievija nolēmusi apturēt vienošanos, ka ļāva Japānas zvejas uzņēmumiem zvejot ūdeņos pie Kuriļu salām, piektdien vēsta aģentūra "Interfax".

Krievijas prezidenta pārstāvis Tālo Austrumu federālajā apgabalā Jurijs Trutņevs vizītē Vladivostokā paziņojis, ka Japāna "ir atteikusies maksā par zivju kvotām, kas nozvejotas pie Kuriļu salām, tāpēc viņu tiesības tiks anulētas".

1945.gadā padomju armijas okupēto Kuriļu salu dienviddaļu Japāna joprojām uzskata par savām Ziemeļu teritorijām. Tokija pretendē uz Iturupas, Kunaširas, Šikotanas un Habomai salām, atsaucoties uz divpusējo 1855.gada Traktātu par tirdzniecību un robežām.

Maskava savukārt uzskata, ka Krievijas suverenitāte pār Dienvidkuriļu salām nav apšaubāma.

Teritoriālo domstarpību dēļ starp Japānu un Krieviju pēc Otrā pasaules kara joprojām nav noslēgts oficiāls miera līgums.

Pēdējos gados šķita, ka abas valstis tuvojas problēmas atrisināšanai, bet Krievijas iebrukums Ukrainā ir mainījis situāciju, un Japāna, tāpat kā visa civilizētā pasaule, ir vērsusi pret Maskavu bargas sankcijas.

Tokija nesen aizliedza celtniecības tehnikas un kravas mašīnu eksportu uz Krieviju. Kopš marta Maskava ir apturējusi miera sarunas ar Japānu.

Aizliegums japāņiem zvejot pie Kuriļu salām draud saasināt situāciju.

Dalies ar šo ziņu