ASV piedāvā desmit miljonus dolāru par "DarkSide" hakeru atrašanu

Ārvalstīs
LETA/AFP
Hakeri
Foto: Foto: Pixabay.com

ASV ceturtdien izsludinājušas desmit miljonu dolāru (8,6 miljonus eiro) lielu atlīdzību par palīdzību, kas sekmētu hakeru grupējama "DarkSide" līderu atrašanu.

Vašingtona vaino Krievijā bāzēto grupējumu par kiberuzbrukumiem, kuru rezultātā maijā tika apturēta ASV austrumu lielākās naftas vadu sistēmas darbība.

"Piedāvājot šo atlīdzību, Savienotās Valstis demonstrē savas saistības aizsargāt izspiedējvīrusu upurus visā pasaulē pret kibernoziedznieku ekspluatāciju," teikts Valsts departamenta paziņojumā.

Vašingtona arī piedāvājusi piecu miljonu dolāru atlīdzību par informāciju, kas jebkurā pasaules valstī palīdzēs aizturēt vai notiesāt cilvēkus, kas mēģina pievienoties uzbrukumam kopā ar "DarkSide".

Tikmēr kibernoziegumu vēriens kļūst arvien lielāks. Oktobra jaunie dati liecina, ka 2021.gada pirmajā pusē ASV varasiestādes saņēmušas ziņojumus par 590 miljoniem dolāru, kas samaksāti ar izspiedējvīrusiem saistītos maksājumos.

Šī summa ir par 42% lielāka nekā tā, ko finanšu institūcijas atklājušas par visu 2020.gadu, teikts Finanšu ministrijas ziņojumā, turklāt ir nopietnas indikācijas, ka patiesās izmaksas lēšamas miljardos.

Dalies ar šo ziņu