Kaļiņingradā izvietoto radaru radiofrekvences kavē 5G infrastruktūras attīstību Lietuvā

Ārvalstīs
Sargs.lv/LRT.lt
Image
Mobilo sakaru iekārtas
Foto: Pixabay.com

Lietuva nesekmīgi noslēgusi sarunas ar Krieviju par tās bruņoto spēku izmantotajām radaru radiofrekvencēm, kas Lietuvai rada būtiskas grūtības 5G sakaru infrastruktūras izveidei savas valsts teritorijā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs “LRT.lt”.

Kā norāda Lietuvas sabiedriskais medijs, Krievijas bruņotie spēki Kaļiņingradas apgabalā izvietotajos radaros izmanto 3,5 gigahercu (GHz) frekvences. Šis signāls iestiepjas arī Lietuvas teritorijā.

Oficiālā Viļņa aicinājusi Krieviju atbrīvot šīs frekvences, kas nepieciešamas, lai izveidotu 5G pārklājumu blīvāk apdzīvotākajās teritorijās, kas robežojas ar Kaļiņingradu.

Lietuvas Komunikāciju regulators jau panācis vienošanos ar Krieviju par tās televīzijas programmu noņemšanu no 700 megahercu (MHz) viļņa, tomēr Krievija aizvien atsakās atbrīvot 3,5 GHz vilni.

“Mēs vairs neveicam sarunas ar Krieviju. Mēs šo problēmu esam pacēluši augstākajā iespējamajā līmenī, vēršoties Starptautiskajā telekomunikāciju savienībā,” Lietuvas Seima Ekonomikas komitejas sēdē atzina Lietuvas Komunikāciju regulatora priekšsēdētāja vietnieks Mindaugs Žilinsks.

Viņš arī piebilda, ka Lietuva Krievijas aizņemto frekvenču jautājumu plāno aktualizēt arī Eiropas Pasta un telekomunikāciju apvienībā.

Jau drīzumā gaidāma apraides izsole 700MHz frekvencē, tiesa pirms tam Lietuvas Aizsardzības ministrija veiks uzlabojumus kiberdrošības likumdošanā.

Līdz šim Lietuvā 5G sakaru infrastruktūra ieviesta tikai izmēģinājuma līmenī. Pirmais operators, kas to ieviesa pagājušā gada novembrī bija skandināvu telekomunikācijas uzņēmums “Telia”.

Dalies ar šo ziņu