Navaļnija arests: Eiropas Parlaments aicina nekavējoties pārtraukt "Nord Stream 2" būvniecību

Ārvalstīs
Sargs.lv/Eiropas Parlamenta Birojs Latvijā
Image
Navaļnijs
Foto: Scanpix/EPA

Eiropas Parlaments rezolūcijā, kas pieņemta ar 581 balsīm par, 50 pret un 44 atturoties, prasa Krievijai nekavējoties un bez nosacījumiem atbrīvot Alekseju Navaļniju un visas citas personas, kas aizturētas saistībā ar viņa atgriešanos Krievijā, tostarp žurnālistus, Navaļnija komandas locekļus un atbalstītājus, informē Eiropas Parlamenta Birojs Latvijā.

Saistībā ar neseno Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu Eiropas Parlaments aicina dalībvalstis pārtraukt gāzes cauruļvada "Nord Stream 2" projekta īstenošanu un ievērojami pastiprināt citas sankcijas pret Krieviju

Rezolūcijā Eiropas deputāti aicina ES un tās dalībvalstis kritiski pārskatīt sadarbību ar Krieviju dažādās ārpolitikas platformās, tai skaitā tādos projektos kā “Nord Stream 2”, kura īstenošana Eiropas Savienībai ir nekavējoties jāpārtrauc. Eiropas Parlamenta pieņemtajā rezolūcijā uzsvērts - Eiropas Savienībai vairs nevajadzētu pretimnākoši izturēties pret neskaidras izcelsmes naudas plūsmu no Krievijas.

Eiropas Parlamenta deputāti aicina ES dalībvalstis nākamajās sanāksmēs ieņemt aktīvu nostāju attiecībā pret Alekseja Navaļnija un viņa sekotāju arestiem, kā arī  “būtiski pastiprināt ES ierobežojošos pasākumus pret Krieviju”. Tam jāietver arī “sankcijas fiziskām un juridiskām personām, kas iesaistītas lēmumā aizturēt un ieslodzīt Alekseju Navaļniju”.

Sankcijas jāvērš pret Krievijas Prezidentam Vladimiram Putinam pietuvinātām personām, Krievijas oligarhiem, kas ir saistīti ar režīmu, kā arī pret tiem plašsaziņas līdzekļu propagandistiem, kuriem Eiropas Savienībā pieder aktīvi un kuriem ir tiesības brīvi ceļot uz ES dalībvalstīm. Papildu ierobežojoši pasākumi būtu jānosaka saskaņā ar jauno ES globālo cilvēktiesību sankciju režīmu.

Rezolūcijā EP deputāti aicinājuši ES sadarbībā ar jauno ASV Prezidenta administrāciju stiprināt Transatlantisko vienotību demokrātijas un pamatvērtību aizsardzībā pret autoritāriem režīmiem.

Dalies ar šo ziņu