Aktuāli

Kremlis: Krievija vēl nav panākusi vienošanos ar ASV par kodolieroču kontroli

Ārvalstīs
LETA/REUTERS
Image
Krievija
Foto: AP/Scanpix

Krievija šodien paziņojusi, ka vēl nav panākta vienošanās ar ASV par Stratēģiskā bruņojuma ierobežošanas līguma (START) pagarināšanu, lai gan ASV izteikušās, ka sarunās jau panākts progress.

START, kas tika noslēgts 2010.gadā, pašreiz ir vienīgais atlikušais kodolieroču kontroles līgums starp ASV un Krieviju, un līguma termiņš beigsies nākamā gada februārī.

Ar šo līgumu ASV un Krievijai noteikti kodolarsenālu griesti ievērojami zemākā līmenī nekā Aukstā kara laikā, kad to apjoms bija sasniedzis kulmināciju.

ASV amatpersonas sociālajos medijos ļāvušas noprast, ka principā ar Krieviju  jau izdevies panāktvienošanos par START pagarināšanu, taču Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs šodien paziņoja, ka nekāda vienošanās vēl nav panākta, lai gan Kremlis cerējis uz kopīgu izpratni, ka līgumu tomēr ir nepieciešams pagarināt.

"Mēs saprotam, ka to nepieciešams pagarināt, ka tas ir mūsu abu valstu un visas pasaules interesēs kopējās stratēģiskās drošības labā," sacīja Peskovs.

Tikmēr Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs izteicies, ka nesaskata izredzes pagarināt START, taču Maskava vienalga turpinās sarunas.

Dalies ar šo ziņu