
ASV pastiprina aizsardzības spējas Hormuza šaurumā
Pentagons informējis ASV likumdevējus par plāniem uzlabot ASV spēku aizsardzību Hormuza šaurumā un ap to, lai būtu gatavi iespējamai militārai akcijai pret Irānu, vēsta laikraksts "Wall Street Journal".
Tiek plānots uzstādīt jaunas mīnu atklāšanas un likvidācijas iekārtas, kā arī uzlabot novērošanas sistēmas, raksta avīze, atsaucoties uz aizsardzības resora amatpersonām.
Pentagons arī vēlas uzlabot kuģu ieroču sistēmas, lai labāk varētu stāties pretim Irānas uzbrukuma ātrlaivām Hormuza šaurumā.
Teherāna draudējusi slēgt stratēģiski svarīgo Hormuza šauruma gadījumā, ja rietumvalstis vērstu pret Irānu jaunas sankcijas.
Caur Hormuza šaurumu, kas savieno Persijas līci ar Arābijas jūru, tiek transportēti 20% no pasaules naftas plūsmas.
Vašingtona iepriekš izmantojusi slepenus kanālus, lai brīdinātu Irānas augstāko līderi ajatollu Ali Hamenei, ka Hormuza šauruma slēgšana pārkāptu "sarkano līniju" un izprovocētu reakciju.
LETA-AFP