Pauž pateicību ASV Nacionālajai gvardei un pārrunā turpmākās sadarbības iespējas ar Latviju

Ārvalstīs
F82442BE892647D7815800911C30311E.jpg

Pauž pateicību ASV Nacionālajai gvardei un pārrunā turpmākās sadarbības iespējas ar Latviju

Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers vizītes laikā ASV 29.martā pauda pateicību ASV Nacionālajai gvardei par atbalstu Latvijas Zemessardzei, kā arī gvardes karavīru un ģimenes locekļu iesaisti Latvijas sociālajos projektos. Tikšanās laikā ar Mičiganas Nacionālas gvardes komandieri ģenerālmajoru Gregoriju Vedneisu, kurā no Latvijas puses piedalījās arī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube,  pārrunāta NBS un Nacionālās gvardes sadarbība.

Ģenerālmajors Gregorijs Vedneiss augstu novērtēja Latvijas karavīru ieguldījumu Afganistānā. Abu valstu karavīri plecu pie pleca vairāk nekā divus gadus dienēja Operacionālās sadarbības padomnieku grupā Afganistānā, kaujas situācijām tuvos apstākļos apmācot vienu no Nacionālās armijas vienībām Pakistānas pierobežā. Sarunas laikā tika pārrunāta iespēja kopīgi turpināt Afganistānas bruņoto spēku karavīru apmācību, kā arī Latvijas NBS kaujas inženieru, artilērijas speciālistu apmācība, kā arī kopīgu mācību rīkošana.

Lai tuvāk iepazītos ar militārajām apmācības iespējām, Valsts prezidents Valdis Zatlers un NBS komandieris Raimonds Graube viesojās Mičigānas Nacionālās gvardes militārajā apmācību bāzē Greilingā. Arī Latvijas gaisa atbalsta kontrolieru apmācība ir viens no veiksmīgākajiem abu valstu militārās sadarbības projektiem.

 

Attēlā - Viesošanās Greilingas bāzē. Foto: Valsts prezidenta kanceleja.

Vašingtonā NBS komandieris tiksās ar ASV Bruņoto spēku komandieri admirāli Maiku Mallenu, lai pārrunātu abu valstu militārās sadarbības plānus, kā arī starptautiskās drošības aktualitātes, tostarp situāciju Afganistānā, kur tuvākajā laikā nacionālie drošības spēki sāks drošības kontroles pārņemšanu no NATO vadītajiem Starptautiskajiem drošības atbalsta spēkiem. Līdz ar to viena no sarunu tēmām bija arī nemilitāro kravu tranzīts caur Latviju.

Apmeklējot Norfolku, NBS komandieris tikās ar NATO Transformācijas pavēlniecības komandieri ģenerāli Stefanu Abriālu un viņa vietnieku ģenerāli Mečeslavu Beņeku, kā arī Latvijas karavīriem, kuri dienesta pienākumus pilda Transformācijas pavēlniecībā.

 

Attēlā – NBS komandieris Raimonds Graube un ģenerālis Mečeslavs Beņeks paraksta Memorandu, kas nodrošina likumisko pamatu sadarbībai starp NATO Transformācijas pavēlniecību un Latvijas Nacionālo Transformācijas nodaļu. Foto: Sarah Langdon, Act.nato.int.

Viena no galvenajām NBS komandiera un NATO Transformācijas pavēlniecības vadības sarunu tēmām bija saistīta ar iespējām ilgtermiņā nodrošināt NATO apmācības kursu rīkošanu Latvijā.

Dalies ar šo ziņu