vides aizsardzība

Lai Nacionālo bruņoto spēku poligonu teritorijās saglabātu, aizsargātu un iespēju robežās atjaunotu vidi, regulāri tiek stādīti koki, kā arī gādāts par preventīvajiem pasākumiem ugunsnelaimju novēršanai. Aizsardzības ministrijas valdījumā esošo meža zemju apsaimniekošanu un pārvaldīšanu veic Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs (VAMOIC). Tajā informē – šogad meža atjaunošanā iestādīti jau vairāk nekā 40 tūkstoši egļu un priežu ietvarstādu.

Lasīt vairāk

Jau apmēram gadu dižkareivis Georgijs Vonda no dienesta brīvajā laikā attīra savas pilsētas apkārtni no nelegāli izgāztiem atkritumiem. Auto riepas, būvgruži un pat elektriskie darba instrumenti – tā tikai neliela daļa no tā, ko var atrast mežā un vietējo iedzīvotāju tik ļoti iecienītajā karjera peldvietā. Atpūsties vajag skaisti, tas nozīmē – savākt visu aiz sevis un vēl mazliet vairāk, intervijā portālam “Sargs.lv” saka G. Vonda, kurš šajos vides sakopšanas  darbos iesaistījis arī dēlu.

Lasīt vairāk

31. augustā noslēdzas pirms četriem gadiem uzsāktais vērienīgais Eiropas Savienības LIFE+ programmas projekts “Putni Ādažos”, kura laikā, izmantojot Eiropas Komisijas līdzfinansējumu, Ādažu poligonā 1620 hektāru platībā atjaunoti virsāji, boreālie meži un purvs, veicināta sadarbība starp Eiropas militāro “NATURA 2000” vietu apsaimniekotājiem, kā arī teritorijas lietotāji un apmeklētāji izglītoti par dabas vērtībām.

Lasīt vairāk