vēsture

Valsts prezidents Egils Levits, godinot Nacionālās pretošanās kustības dalībnieku piemiņu, 17.martā plkst.14 rīkos tiešsaistes konferenci, kurā piedalīsies vēstures eksperti un nacionālās pretošanās kustības piemiņas uzturētāji.

Godinot nacionālos partizānus, kuri pirms 76 gadiem piedalījās Stompaku kaujā pret čekas karaspēku, aizsardzības ministrs Artis Pabriks 1. martā apmeklēja Latvijas nacionālo partizānu apmetnes un cīņu piemiņas vietu Stompaku purvā, Viļakas novadā.

Viņš bija un ir ļoti pretrunīgi vērtēta personība. Pelnīti vai nepelnīti, bet viņš ir visslavenākais no Latvijas ģeneralitātes. Ģenerāli Jāni Balodi, kuram 20.februārī aprit 140. dzimšanas diena, nevar izraut no mūsu valsts militārās un politiskās vēstures konteksta. J.Balodis bija daudz lamāts, pat nīsts, gan no laikabiedru puses, gan to pēctečiem...

Latvijas vēsture ir interesanta, sarežģīta un pretrunīga, tāpēc šo gadu Latvijas aizsardzības nozare ir nodēvējusi par Varoņu gadu. Tā laikā tiks pievērsta lielāka uzmanība gan dažādiem mazāk zināmiem vēstures faktiem, gan mazākumtautību devumam Latvijas Neatkarības karā un Latvijas valstiskuma atgūšanā. Līdz šim nacionālo minoritāšu loma nav...

17. februārī, plkst. 10 tiešsaistē notiks Aizsardzības ministrijas un Latvijas Kara muzeja rīkotā konference “Nacionālo minoritāšu loma Latvijas Neatkarības karā un Latvijas armijas tapšanā”.