vēsture

1941.gada 22.jūnijā plkst.4.00 no rīta Nacistiskās Vācijas bruņotie spēki sāka vispārēju uzbrukumu Padomju Savienības teritorijai. Trīs milzīgas vācu armijas straumes jeb trīs armijas grupas “Ziemeļi”, “Centrs” un “Dienvidi” vienlaicīgi sāka uzbrukumu padomju teritorijai no Baltijas jūras piekrastes ziemeļos līdz Melnās jūras kūrortiem dienvidos. 2.pasaules karš ienāca arī Austrumeiropā, tai skaitā arī padomju okupētajās Baltijas valstīs...

Lasīt vairāk

Pirms 79 gadiem šajā dienā Nacistiskā Vācija sāka operāciju "Barbarosa", jeb uzbrukumu PSRS teritorijai. Pirmajos kara mēnešos PSRS zaudējumi bija katastrofāli. Kādēļ zaudējumi bija tik lieli valstij, kuras bruņotie spēki gan skaitliski, gan tehnoloģiski bija vislielākie? Tādēļ, ka pati PSRS vēlējās uzbrukt Vācijai! Savukārt Vācijas uzbrukums pārsteidza PSRS nesagatavotu. Tā sākās divu diktatoru - Ādolfa Hitlera un Josifa Staļina izraisīts karš, kas prasīja miljoniem karavīru un civiliedzīvotāju dzīvību.

Lasīt vairāk

Krievijas prezidenta Vladimira Putina vēstures skatījums, kas publicēts ASV žurnāla “The National Interest” mājas lapā un kurā ir attaisnota gan Molotova – Rībentropa pakta noslēgšana, gan Baltijas valstu un Polijas teritorijas okupācija, ir centieni caur vēsturisko prizmu attaisnot mūsdienu Krievijas agresīvo ārpolitiku, atņemot teritorijas tās kaimiņvalstīm. Tā sarunā ar portālu “Sargs.lv” sacīja politologs un nacionālajai drošībai veltītā bloga “Latvijasdrosiba.lv” dibinātājs Andis Kudors.

Lasīt vairāk