valsts drošība

Otrdien, 11. jūnijā, aizsardzības ministrs Andris Sprūds tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības vadību, lai pārrunātu ministrijas izstrādāto rokasgrāmatu pašvaldību sadarbībai ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un rīcību kara gadījumā.

Uz Latvijas-Krievijas robežas patlaban ir izbūvēti aptuveni 130 kilometri jeb 46% no kopumā 283 kilometriem, aģentūru LETA informēja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes locekle Jeļena Gavrilova.

NATO austrumu robeža ir visapdraudētākā no visām alianses robežas daļām, norādīja Polijas prezidents Andžejs Duda preses konferencē, ar kuru otrdien noslēdzās NATO Austrumu flanga valstu samits.

Otrdien, 11. jūnijā, Ministru kabinets noteica, ka valsts aizsardzības mācības nometnes tiks organizētas pēc pilna Valsts aizsardzības mācības kursa apgūšanas, sniedzot iespēju jauniešiem brīvprātīgi papildināt apgūtās zināšanas, prasmes un iemaņas.

Valsts drošības dienests (VDD) nav konstatējis agresorvalsts Krievijas vai citu valstu tiešus mēģinājumus prettiesiski iejaukties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu norisē un ietekmēt to rezultātus Latvijā, aģentūru LETA informēja VDD.