valsts drošība

“Ukrainai ir jāuzvar, un Krievijai ir jāzaudē – cita risinājuma ilgstoša miera nodrošināšanai Eiropā nav. Tādai šodien jābūt politikai,” ceturtdien, 26. janvārī, Saeimas ārpolitikas debatēs uzsvēra aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.

Igaunijas valdība ceturtdien apstiprināja ārkārtas militārās mācības “Okas”, kurās piedalās 830 Igaunijas teritoriālās aizsardzības vienību karavīri. Valdība uzsvēra, ka, lai arī neplānotas, šīs mācības nenozīmē, ka Igaunijai pašlaik pastāv tūlītēji militāri draudi. Mācību “Okas” galvenais mērķis ir pārbaudīt, kā darbojas valsts aizsardzības...

Eiropas valstis ir paaugstinātas modrības režīmā, lai nepieļautu, ka to bruņotajos spēkos, izlūkdienestos un citās valsts iestādēs un dienestos strādā Krievijas spiegi. Aizvien biežāk atklājušies spiegošanas gadījumi, kas izraisījuši nepatīkamus skandālus sākot no Bulgārijas līdz Baltijas valstīm un Berlīnei.

Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija "Cert.lv" janvārī novērojusi jaunu tendenci - pikšķerēšanas e-pastus no viltus Nigērijas karaļnama ir aizstājuši pikšķerēšanas e-pasti no viltus ukraiņu atraitnēm, kuras vēlas kādam atstāt mantojumu, aģentūrai LETA pavēstīja "Cert.lv" pārstāvji.

Igaunija ir viena no valstīm, kas visnaidīgāk noskaņota pret Krieviju, norāda Krievijas Ārlietu ministrija. Šāds vēstījums medijos izplatīts pēc tam, kad Igaunija paziņoja, ka Krievijas vēstniecībai Tallinā jāsamazina darbinieku skaits, lai tas būtu līdzvērtīgs šobrīd Maskavā strādājošo Igaunijas diplomātu skaitam. Pat pēc masveida krievu diplomātu...