valsts drošība

4. oktobrī plkst. 14.30 Latvijas Kara muzejā notiks Somijas militārā eksperta Vesas Nissinena (Vesa Nissinen) vieslekcija “Militārā dienesta sistēmas attīstība Somijā no 1990. gadiem līdz mūsdienām”, ko rīko Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centrs.

Saistībā ar izsludināto ārkārtējo situāciju Krievijas pierobežā Nacionālie bruņotie spēki un Valsts robežsardze sākusi kopīgu plānošanu, lai izvērtētu kontroles pasākumu veikšanai nepieciešamo karavīru skaitu, materiāltehniskos resursus un citas organizatoriskas detaļas.

Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA) Drošības un stratēģiskās pētniecības centrs (DSPC) aicina uz Somijas eksperta Vesas Nissinena (Vesa Nissinen) vieslekciju “Militārā dienesta sistēmas attīstība Somijā no 1990-jiem gadiem līdz mūsdienām”. Lekcija notiks 2022. gada 4. oktobrī no pulksten 14.30 līdz 16.00 Latvijas Kara muzejā, Smilšu ielā 20...

Reaģējot uz izskanējušo informāciju par iespējamo diversiju pret Baltijas jūrā esošo gāzes pārvades infrastruktūru "Nord Stream", Latvijas atbildīgās iestādes pastiprinājušas drošības pasākumus enerģētikas pārvades infrastruktūras sektorā, aģentūra LETA uzzināja Iekšlietu ministrijā.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien skatīs grozījumus Ieroču aprites likumā, kas paredz no 2023.gada 1.jūnija uz nenoteiktu laiku anulēt izsniegtās ieroču atļaujas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, kuri saņēmuši pastāvīgās uzturēšanās atļaujas Latvijā.