Aktuāli

tehnika

Lai Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) sekmīgi turpinātu Sauszemes spēku mehanizācijas procesu, šobrīd aizsardzības plānotājiem jāraugās nevis uz nākamās paaudzes kaujas tehniku, ko varētu iegādāties NBS attīstībai, bet uz aiznākamās paaudzes bruņutehniku, kura Latvijas karavīriem ļautu būt soli priekšā iespējamiem pretiniekiem.

Lasīt vairāk

Ar sabiedrībā zināmu cilvēku pieņemtu izaicinājumu izpildīt dažādus vingrinājumus, ko ikdienā veic karavīri, atklāta Nacionālo bruņoto spēku kampaņa “Esi formā”. Kampaņas mērķis ir sniegt ieskatu karavīra ikdienā, mainot priekšstatu, ka Nacionālajos bruņotajos spēkos tiek uzņemti tikai fiziski ļoti izturīgi cilvēki.

Lasīt vairāk

Zviedrijas aizsardzības ministrija aizvadītajā nedēļā publicēja teju 200 lappuses garu dokumentu, kurā izklāstīts aizsardzības likumprojekts, kas jāiesniedz Zviedrijas parlamentā. Iegūstot starppartiju atbalstu, tas kļūs par likumu 2021. gada 1. februārī. Šis likumprojekts  pazīstams kā “Totalförsvaret”, jeb totālās aizsardzības likums laika posmam no 2021. gada līdz  2025. gadam. Tas ietver lielāko aizsardzības izdevumu pieaugumu Zviedrijā pēdējo desmitgažu laikā, paredzot ka finansējuma līmenis, salīdzinot ar 2020. gadu pieaugs līdz 3,1 miljardam ASV dolāru.

Lasīt vairāk

"Patria" 6x6 bruņumašīnu ieviešana ir kārtējais solis Latvijas armijas spēju attīstībā. Šīs platformas kājniekiem paredzētos uzdevumus ļaus veikt vēl efektīvāk, uzlabojot viņu mobilitāti savlaicīgu manevru veikšanā un dodot iespēju izmantot uguns jaudu lielākā ātrumā un tālākās distancēs, tā “Sargs.lv” norāda Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Lasīt vairāk