tehnika

Vācijas ieroču giganta “Heckler & Koch” pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados izstrādātā triecienšautene G36 sevi pasaulē pierādījusi kā vienkārši izmantojamu, ērtu un tajā pašā laikā modernu ieroci, uz ko karavīri var paļauties visgrūtākajās situācijās. Ne velti šī tipa triecienšautenes vairumā valstu atrodas tikai specvienību bruņojumā, kamēr pārējām vienībām jāizmanto citi ieroči. Kopš 2006. gada šis ierocis ir Nacionālo bruņoto spēku karavīru standarta ierocis.
Lasīt vairāk
Pulkvedis Sandris Gaugers par Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri kļuva pagājušā gada nogalē. Viņa vairāk nekā 25 gadus ilgā militārā karjera sākusies tieši Sauszemes spēkos Ādažu bāzē. Tagad viņš tur ir atgriezies jau kā komandieris ar savu redzējumu, kā stiprināt valsts kopējo aizsardzību. Intervijā aizsardzības nozares ziņu portālam “Sargs.lv” pulkvedis S. Gaugers atzīst – pēdējos gados bruņoto spēku kaujas spējas jūtami augušas.
Lasīt vairāk
Naktī uz 6. novembri no Ādažu bāzes uz Esplanādi Rīgas centrā tika nogādāta bruņu mašīna CVR(T). Kāpēc? Jo 6. novembris ir ievērojama diena – Baltijā pirmā ziņu portāla par aizsardzības un drošības aktualitātēm – “Sargs.lv” atklāšanas diena. Skaties, kāds bija bruņu mašīnas ceļojums uz galvaspilsētu. Un turpmāk, lai būtu drošs, ka esi savlaicīgi informēts par aizsardzības nozares aktualitātēm Latvijā un pasaulē, lasi portālu "Sargs.lv"!
Lasīt vairāk