tehnika

Šodien, 23. maijā, Palangā norisinājās Ziemeļu grupas ministru sanāksme, lai apspriestu aktuālos NATO ziemeļaustrumu flanga drošības jautājumus. Pēc sanāksmes rīkotajā preses konferencē Lietuvas aizsardzības ministrs Laurīns Kasčūns medijiem atklāja, ka Lietuva ir gatava investēt 10 miljonus eiro dronu ražošanā, tā atbalstot Latvijas un...

Lietuva Latvijas un Lielbritānijas vadītās dronu koalīcijas ietvaros uz Ukrainu nosūtījusi izlūkošanas dronus un pretdronu iekārtas, tā sociālās saziņas vietnē X paziņojis Lietuvas Aizsardzības ministrs Laurins Kaščiūns.

Aizsardzības ministrija informē, ka sadarbībā ar SIA “Latvijas Mobilais telefons” no 29. līdz 30. maijam Latvijas Kara muzejā norisināsies ideju hakatons “Droni Ukrainai”.

Aizsardzības ministrija aicina Latvijas dronu ražotājus pieteikties grantu konkursam, kurā labākajiem projektiem dronu bruņojuma un elektroniskās karadarbības risinājumu jomā tiks sadalīti kopumā 600 000 eiro.

Ukrainas un Krievijas spēki steidz ieviest pretpasākumus, lai aizsargātu tankus pret kamikadzes droniem, kurus eksperti uzskata par pieaugošu izaicinājumu pat transportlīdzekļiem, kas pārvietojas lielā ātrumā, vēsta ASV aizsardzības medijs “Defense news”.