tehnika

Latvija sākusi koordinēt jautājumu par ASV iespējamiem plāniem nosūtīt uz Austrumeiropu karavīrus un bruņutehniku, norāda Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.

ASV ir satrauktas, ka Krievijas karaspēka ierašanās uz manevriem Baltkrievijā var novest pie to pastāvīgas klātbūtnes un kodolieroču izvietošanas šajā valstī, otrdien žurnālistiem atzinusi augsta ranga ASV Valsts departamenta amatpersona.

2021. gada nogalē Latvijas uzņēmums SIA "Defence Partnership Latvia" parakstīja pārstāvības līgumu ar ASV aizsardzības rūpniecības uzņēmumu "Oshkosh Defense". Partnerība izveidota, lai turpinātu sadarbību un izstrādātu dažādas programmas Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) nodrošinājuma un taktisko transportlīdzekļu parkam.

Pēdējās nedēļas laikā Krievija uz valsts rietumu reģioniem no Sibīrijas un Tālajiem Austrumiem pārvietojusi simtiem militārās tehnikas vienību, arī reaktīvās zalves uguns sistēmas "Grad" un "Uragan", apgalvo projekta "Conflict Intelligence Team" (CIT) analītiķi, kas izpētījuši daudzus sociālajos tīklos publicētos video.

Polijas vicepremjers (un Polijas valdošās partijas “Likums un taisnīgums” faktiskais vadītājs) Jaroslavs Kačiņskis pagājušā gada nogalē iesniedza likumprojektu par valsts aizsardzību, kas paredz vairāk nekā divkāršot Polijas bruņoto spēku skaitu no pašreizējiem 110 000 līdz 250 000, kā arī 50 000 rezervistu. Ja tas tiks panākts, Polija kļūs par...