sabiedrība

Mūsdienu kiberdrošības paradokss – cilvēks negrib, lai "uzlauž" viņa tālruni, bet visus savus datus un privāto informāciju atdos par brīvu, ja vien pretī iegūs spēlīti vai, labākajā gadījumā, Endomondo aplikāciju. Tā intervijā ar aizsardzības nozares ziņu portālu uzsver NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Lasīt vairāk

Krievija 2019. gadā turpināja vērsties pret “ Rail Baltica” projektu, izplatot jau iepriekš paustos vēstījumus, ka šī dzelzceļa līnija tiek būvēta militāriem mērķiem un “ir potenciāli vērsta pret Krieviju”. Tā savā 2019. gada pārskata sadaļā par ekonomisko drošību Latvijā norāda Valsts drošības dienests. Tāpat dienests pauž, ka jāturpina preventīvi pasākumi  terorisma finansēšanas riska novēršanai Latvijā, lai arī tas šobrīd vērtējams kā zems.

Lasīt vairāk

Tehnoloģijas dod iespēju kontrolēt cilvēku brīvo gribu, tas nozīmē, ka iespējams ietekmēt arī demokrātiskos procesus pasaulē. Jau šobrīd pasaulē izveidojies digitālo manipulāciju tirgus, kas piedāvā vēlēšanu ietekmēšanu. Latvijā šī problēma vēl nav tik aktuāla, intervijā “Sargs.lv” uzsver NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Lasīt vairāk