sabiedrība

Lai stiprinātu un pilnveidotu civilmilitāro sadarbību, 26. septembrī, visaptverošas valsts aizsardzības mācību ”Namejs 2023” ietvaros notiks visu Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā esošo pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisiju kopējas mācības.

Šodien Kandavā Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālajā vidusskolā norisinājās svinīgā mācību gada atklāšanas ceremonija. Mācības skolā šogad uzsāk 30 pirmā kursa kadeti, un turpina 39 otrā kursa kadeti, un 27 trešā kursa kadeti.

Latvijas Banka sadarbībā ar partneriem sagatavojusi informatīvu bukletu par kritiskajiem finanšu pakalpojumiem. Iedzīvotāji aicināti iepazīties ar informāciju par to, kādi finanšu pakalpojumi krīzes situācijā jānodrošina komercbankām, ko katrs pats var darīt, lai labāk sagatavotos krīzes situācijai, un kas jāņem vērā, lai pasargātu savu naudu.

Jaunais mācību gads Krievijas skolās iesācies ar papildinātu programmu, kuras ietvaros skolēni apgūs ne tikai pamatiemaņas darbībās ar ieročiem un bezpilota lidaparātiem, bet arī Kremļa skatījumu uz pēdējo gadu vēsturi un “Speciālo militāro operāciju” Ukrainā, savā ikdienas ziņojumā vēsta britu izlūki.

No 5. septembra līdz 2. oktobrim Latvijā norisināsies militāro mācību cikla “Namejs 2023” rudens posms, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros. Intervijā portālam “Sargs.lv” Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris...