pētniecība

Pasaules militārie izdevumi pērn sasnieguši jaunu rekordu, devīto gadu pēc kārtas apsteidzot iepriekšējā gada tēriņus, pirmdien paziņojis Stokholmas Starptautiskais miera pētījumu institūts (SIPRI).

Šonedēļ publicēti pirmie rezultāti Valsts kancelejas pasūtītajā pētījumā par Latvijas sabiedrības noturību Krievijas kara Ukrainā kontekstā. Pētījuma rezultātu prezentācijā tika skaidrots, ka vairākums (58%) respondentu uzskata, ka pašreizējā situācija sabiedrībā izraisa nedrošības sajūtu, kam par iemeslu visbiežāk kalpo ekonomiskā situācija. Tāpat...

Ministru kabinets atbalstīja Aizsardzības ministrijas priekšlikumu ļaut Aizsardzības ministrijai un Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai uzņemties valsts budžeta ilgtermiņa saistības, lai īstenotu un līdzfinansētu kiberdrošības projektu “Nacionālais koordinācijas centrs – Latvija” (NCC-LV).

Pētniecība un inovācijas nacionālā līmenī veicina ne tikai tautsaimniecības attīstību, bet arī palīdz Latvijas drošības institūcijām darbā, piemēram, uzlabot robežu aizsardzību, kiberdrošību, uzsvēra Latvijas Zinātnes padomes (LZP) direktore Lauma Muižniece.

Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija (DAIF Latvija) pasniegusi balvas aizvadītā gada labākajiem nozares uzņēmumiem un pētniecības institūcijām un mācību iestādēm, kā arī vērtīgākajiem sadarbības partneriem.