patriotisms

Zemessardze ir Latvijas teritoriālās aizsardzības pamats. Liela loma Zemessardzes stiprināšanā ir veiksmīgai sadarbībai ar pašvaldībām. Turklāt dažu pašvaldību vadītāji paši ir zemessargi. Tāds ir arī Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods. Sarunā ar aizsardzības nozares portālu “Sargs.lv” viņš atzīst –  pašvaldības un Zemessardzes sadarbība ir pašsaprotama, jo arī zemessargi ir daļa no novada iedzīvotājiem.

Lasīt vairāk

Tā ir milzīga laime, ka mums ir sava valsts un valoda, tā intervijā aizsardzības nozares ziņu portālam “Sargs.lv” saka sabiedrībā zināmā TV un radio personība Baiba Sipeniece – Gavare, kura pati līdzdarbojusies tās neatkarības atgūšanā. Tagad viņa uzsver – valsts ir vērtība, ko jāprot novērtēt un vajadzības gadījumā arī sargāt.

Lasīt vairāk

Vārda brīvība ir svarīgāka par pilnu ledusskapi, jo tikai ar pilnu ledusskapi tu nekad nebūsi laimīgs. Bet, ja valsts būs brīva un tajā valdīs vārda brīvība, ikviens, cītīgi strādājot, mājās varēs turēt divus pilnus ledusskapjus. Šīs ir vērtības, kādēļ alūksniete Beāte Jargane jau septīto gadu darbojas Jaunsardzes kustībā. Nupat viņa saņēmusi aizsardzības ministra Arta Pabrika pateicību par aktīvu dalību Jaunsardzē. Savu tālāko nākotni Beāte saista ar dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos. Kāpēc šāda izvēle un kāpēc šobrīd jaunieši vairāk kā jebkad iepriekš novērtē valsti vienojošās vērtības

Lasīt vairāk

Militārā parāde ir tradīcija, kas dzimusi teju reizē ar Latvijas valsti un kļuvusi par neatņemamu valsts svētku sastāvdaļu. Līdz ar Latvijas armiju arī militārā parāde gadu laikā ir  būtiski attīstījusies, ne vien saliedējot sabiedrību un radot svētku noskaņu, bet arī demonstrējot Latvijas aizsargspējas un sabiedroto klātbūtni.

Lasīt vairāk