infrastruktūra

Sociālajos tīklos esam saņēmuši virkni jautājumu saistībā ar Latvijas austrumu robežas stiprināšanu, piemēram, kā tā ietekmēs meža dzīvniekus, vai prettanku grāvjus plānots papildināt ar dabiskajiem šķēršļiem un vai ir padomāts arī par pretgaisa aizsardzību. Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem video sniedz @LatvijasArmija Apvienotā štāba...

Otrdien, 14. maijā, Ministru kabinets apstiprināja 662 672 eiro piešķiršanu no Aizsardzības ministrijas budžeta Madonas novada pašvaldībai, lai tās īpašumā esošo būvi Cesvainē pielāgotu Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 26. kājnieku bataljona vajadzībām.

Latvijā šobrīd atrodas aptuveni 3000 sabiedroto karavīri un to skaits drīzā nākotnē būtiski pieaugs. Līdz ar sabiedroto klātbūtnes un Latvijas armijas skaitlisko pieaugumu norit arī aktīvs darbs pie militārās infrastruktūras paplašināšanas, intervijā “Latvijas Televīzijai” norāda aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

Lietuvas parlaments otrdien pieņēma likuma grozījumus, kas atvieglos un paātrinās aizsardzības rūpniecības objektu būvniecību valstī.

Aizsardzības nozare ļoti augstu novērtē uzņēmēju atsaucību uz aicinājumu iesaistīties Latvijas austrumu robežas militārajā stiprināšanā. Militārās pretmobilitātes pasākumu īstenošana uz Latvijas austrumu robežas ir nozīmīga daļa no NATO alianses kopīgajiem aizsardzības plāniem. Latvijas austrumu robežas militārai stiprināšanai turpmākajos piecos...