infrastruktūra

Patlaban no aizsardzības nozares skatupunkta Latvijas dzelzceļa infrastruktūrā ir redzami būtiski trūkumi, liecina Aizsardzības ministrijas (AM) sagatavotais Latvijas nacionālais militārās mobilitātes plāns.

Mežiem un purviem bagātā Latvijas un Baltkrievijas robeža aizvien ir vieta, caur kuru Minskas režīms turpina Latvijā “stumt” Tuvo Austrumu un Āfrikas valstu migrantus. Šis sākotnēji Baltkrievijas īstenotais hibrīdais uzbrukums pret Latviju, Lietuvu un Poliju ilgst jau divus gadus. Lai gan šobrīd uz robežas ir izbūvēts pamatīgs patstāvīgs žogs un...

Jau pavisam drīz aptuveni 25000 hektāru lielā platībā Aizkraukles un Jēkabpils novados tiks uzsākta jaunākā un, iespējams, modernākā Baltijas poligona “Sēlija” attīstība, kuru turpmāk izmantos kā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri un zemessargi, tā arī Latvijā izvietotie NATO sabiedrotie. Portāls “Sargs.lv” detalizēti skaidro – cik liels būs...

Krievijas dienvidos Krasnodaras novadā trešdienas rītā izcēlās ugunsgrēks Afipskas naftas pārstrādes rūpnīcā, un par tā cēloni tiek uzskatīts dronu trieciens, lietotnē "Telegram" paziņoja Krasnodaras novada gubernators Venjamins Kondratjevs.

Eiropas Savienība (ES) otrdien paziņoja par 11 jauniem sadarbības aizsardzības projektiem, kas tiks pievienoti ES Pastāvīgās strukturētās sadarbības (PESCO) programmas sarakstam, kā arī Dānija kļūs par programmas 26. dalībvalsti, ziņo militārais medijs “Defence News”.