Aktuāli

infrastruktūra

Zemessardzes stiprināšana kļuvusi par vienu no Latvijas aizsardzības nozares prioritātēm – tiek domāts gan par jaunu zemessargu piesaisti, gan infrastruktūras attīstību, tā intervijā “Sargs.lv” saka Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis. Viņš atklāj, ka nākotnē plānots modernizēt arī Zemessardzes tehnikas parku, piemēram, kad tiks noslēgts vērienīgais Nacionālo bruņoto spēku 6x6 platformu iepirkums, ar tām plānots nodrošināt arī zemessargus. Turklāt Zemessardzes komandējošajam un instruktoru sastāvam nepieciešami arī profesionālā dienesta karavīru papildspēki.

Lasīt vairāk

Ministru kabinets apstiprināja Aizsardzības ministrijas rīkojuma projektu “Par nacionālo interešu objekta statusa noteikšanu militārajiem objektiem”, kas paredz šī statusa piešķiršanu vairākiem militārajiem objektiem, kuri ir prioritāri valsts aizsardzības nodrošināšanā, tostarp, Gaisa spēku Aviācijas bāzei, reģionālajiem militārajiem poligoniem “Lāčusils” Alūksnes novadā, “Meža Mackeviči” Daugavpils novadā un “Mežaine” Skrundas novadā, Zemessardzes bataljoniem Lūznavā, Krustpilī, Apguldē, Valmierā un Gulbenē, kā arī vairākiem Nacionālo bruņoto spēku vienību objektiem Rīgā.

Lasīt vairāk

Ādažu bāzē svinīgā ceremonijā atklāts jaunais Nacionālo bruņoto spēku Sporta komplekss. Aizsardzības nozares vadība uzsver – Sporta komplekss Ādažu bāzē ir ļoti gaidīts, turklāt par tāda līmeņa objektu citās NATO valstīs var tikai sapņot.

Lasīt vairāk