industrija

Sigonellas aviācijas bāzē Itālijā NATO nesen prezentēja savus jaunos izlūkošanas dronus “Global Hawk”. Šis iepirkums nozīmīgs ne tikai ar to, ka sola līdz šim nebijušas izlūkspējas NATO dalībvalstīm, bet arī faktu, ka līdzās pasaules vadošajiem militāro tehnoloģiju izstrādātājiem lidaparāta programmatūras izstrādē līdzdarbojies Latvijas uzņēmums.

Lasīt vairāk

Janvāra beigās Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabrikā notiks hakatons, kurā 24 stundu laikā jaunie zinātnieki un uzņēmēji nolēmuši radīt jaunu produktu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Cik liela zinātnieku un uzņēmēju aktivitāte gaidāma, to intervijā portālam “Sargs.lv” stāsta Rīgas Tehniskās universitātes prorektors Tālis Juhna.

Lasīt vairāk

Nākotnē arvien lielāka loma valsts aizsardzības spēju nodrošināšanā būs pašmāju aizsardzības industrijai. To paredz Visaptverošās valsts aizsardzības sistēma, kuras ietvaros plānots veidot stratēģisko partnerību ar pašmāju uzņēmumiem, lai krīzes gadījumā Nacionālie bruņotie spēki sev nepieciešamo ierīču un materiālu piegādes padarītu pēc iespējas neatkarīgākas. Tas atsevišķām Latvijas kompānijām varētu garantēt ekskluzīvas piegādes tiesības. Taču cena par tām varētu būt krietni lielāka kontrole pār uzņēmuma darbu no valsts puses. Netiek arī izslēgts, ka dažos uzņēmumos valsts varētu kļūt par

Lasīt vairāk