industrija

Aizsardzības ministrijas un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas (DAIF Latvija) rīkotā domnīca Latvijas uzņēmējiem un pētniekiem pierādīja, ka industrijai ir liela interese par Eiropas Aizsardzības fonda (European Defence Fund – EDF) finansējuma piesaisti dažādiem aizsardzības industrijas projektiem.

Šodien tiešsaistē norisināsies Aizsardzības ministrijas un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas rīkotā domnīca uzņēmējiem un pētniekiem par Eiropas Aizsardzības fonda finansējuma piesaisti aizsardzības industrijas projektiem.

Bezpilota sauszemes kaujas atbalsta platformu “Natrix” iecerēts pilnībā izstrādāt tuvāko divu gadu laikā. Tā “Sargs.lv” atklāj uzņēmuma “SRC Brasa” projekta “Natrix” vadītājs, idejas autors, dizaineris un zemessargs Gatis Vectirāns. Viņš uzsver, ka ar katru iekārtas attīstības posmu tās spējas tiek arvien vairāk pielāgotas karavīru vajadzībām...

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas Latvijas Drošības un aizsardzības klasteri aicina uzņēmumus un pētniekus pieteikties domnīcai par Eiropas Aizsardzības fonda finansējuma piesaistes iespējām aizsardzības industrijas projektiem, kas norisināsies tiešsaistē 14. aprīlī.

Latvijas uzņēmumiem ir liels potenciāls ne tikai novērošanas, bet arī uzbrukuma bezpilota lidaparātu jeb dronu ražošanā, turklāt šādi lidaparāti pat varētu būt krietni lētāki, nekā ārvalstu analogi. Tā atzīst Aizsardzības ministrijas un Latvijas augsto tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvji, kuri aizsardzības nozares organizētā diskusijā meklēja iespējas...