industrija

Latvijas Republikas aizsardzības ministrs
Artis Pabriks
Savas uzstāšanās laikā ministrs iezīmēja vairākus mūsdienu draudus, ar ko nākas saskarties, domājot par Latvijas suverenitātes un drošības stiprināšanu. Pirmkārt, draudus rada Kremļa režīms, kas, cenšoties īstenot savas ambīcijas, pēdējo vienpadsmit gadu laikā uzbrucis gan Gruzijai, gan Ukrainai. “Ja raugāmies uz Krievijas nostāju, tad tā ir neapmierināta ar pašreizējo ģeopolitisko situāciju pasaulē un vēlas to mainīt. Krievija šobrīd ir viena. Otra augošā vara ir Ķīna, bet tā ģeogrāfiski atrodas tālāk. No Latvijas aizsardzības koncepcijas, mēs orientējamies primāri uz aizsardzību no Krievijas
Lasīt vairāk
Lai Latvijā sekmīgi attīstītos vietējie aizsardzības nozares uzņēmumi, nepieciešama ilgtermiņa valsts politika, kura radītu labvēlīgus apstākļus šādu uzņēmumu izveidei un darbības sākšanai eksporta tirgos. Tiesa , kopēja problēma teju lielākajai daļai uzņēmumu ir finansējuma piesaiste attīstības nodrošināšanai, tā šodien Visaptverošās aizsardzības koncepcijai veltītajā diskusijā “Aizsardzības industrijas un Nacionālo bruņoto spēku stratēģiskās partnerības izveides iespējas un izaicinājumi” atzina pieaicinātie eksperti un nozares uzņēmumu pārstāvji.
Lasīt vairāk
Aizsardzības ministrijai nepieciešama stratēģiskā partnerība ar Latvijas aizsardzības nozares uzņēmumiem, lai krīzes gadījumā nodrošinātu valsts aizsardzībai nepieciešamo produktu un pakalpojumu nepārtrauktu piegādi. Tā, atklājot Visaptverošās valsts aizsardzības koncepcijai veltīto diskusiju “Aizsardzības industrijas un Nacionālo bruņoto spēku stratēģiskās partnerības izveides iespējas un izaicinājumi”, sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
Lasīt vairāk