Aktuāli

industrija

Aizsardzības ministrijas izsludinātajā trešajā grantu pogrammas konkursā, kurā vietējās militārās un divējāda pielietojuma industrijai iespējams piesaistīt finansiālu valsts atbalstu savas produkcijas un pakalpojumu tālākai attīstībai, pieteicies līdz šim lielākais uzņēmumu skaits šīs grantu programmas vēsturē.

Lasīt vairāk

Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks kopā ar Somijas aizsardzības ministru Anti Kaikonenu (Antti Kaikkonen) un uzņēmuma Patria Land Oy” prezidentu Jusi Jarvinenu (Jussi Jarvinen) parakstīja līgumu par kopīgas 6x6 bruņumašīnu sistēmas pētniecību un izstrādi uz “Patria” transportlīdzekļu bāzes.

Lasīt vairāk

* Interviju sagatavojis Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas departaments


Cilvēkam pēdas ir gluži kā mājai pamati – ja tie būs švaki, tad visa māja šķobīsies, saka Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra pētniece Darja Ņesteroviča. Klīnikā strādājot, Darja savulaik novērojusi, ka pacientiem–karavīriem ir līdzīga rakstura pārslodzes traumas. Lai gan karavīri ir plaši pētīta populācija, atbildi tieši uz šo jautājumu tehniskā ortopēde akadēmiskajā literatūrā nav atradusi, tāpēc pie pētniecības ķērusies pati.

Lasīt vairāk

7.oktobrī Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija ("DAIF Latvija") pasniedz Aizsardzības industrijas gada balvas izglītībā un pētniecībā. Federācija ar Latvijas Drošības un aizsardzības klastera (DAK) atbalstu šādas balvas pasniegs jau otro reizi, un šogad starpnozaru žūrija vērtēja izglītības un pētniecības iestāžu izvirzītos labākos 2019. gada darbus. Īpaša uzmanība pievērsta četriem pētījumiem, kuri ir nozīmīgi Latvijas aizsardzības nozarei, militārās pētniecības un industrijas izaugsmei. 

Lasīt vairāk