ģeopolitika

Čadas ārlietu ministrs Čerifs Mahamats Zene paudis satraukumu par Krievijas iejukšanos valstī, kā piemēru minot Krievijas privāto militāro kompāniju "Vagner".

Baltkrievijas integrācija Krievijas sastāvā samazina Latvijas spējas ātri reaģēt uz potenciālo apdraudējumu, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" atzina aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Dažāda veida Krievijas militārie manevri pašlaik tiešus draudus Latvijai nerada, bet modriem ir jābūt, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.

Aizvadītajā nedēļā noslēdzās Krievijas un Baltkrievijas poligonos notikušās stratēģiskā līmeņa mācības “Zapad 2021”. Šogad mācību rīkotāji neuzskatīja par vajadzīgu tām pieaicināt Rietumvalstu novērotājus. Tāpat kā pirms četriem gadiem arī šogad Krievijas bruņotie spēki trenēja stratēģiskās spējas karam ar tādu tehnoloģiski attīstītu pretinieku kā...

Ceturtdien, 23. septembrī, plkst. 15.00 notiks Aizsardzības ministrijas organizētā tiešsaistes diskusija “Mācības “Zapad 2021” – kam gatavojas uzbrukt Krievija?”, kurā par nesen Krievijā un Baltkrievijā aizvadītajiem manevriem, to laikā izspēlētajiem scenārijiem un ietekmi uz Baltijas reģiona drošību diskutēs politologs un bloga “Latvijas Drošība”...