ģeopolitika

Daudzi politiķi un novērotāji ziņo, ka Krievijas militārās agresijas būtiska eskalācija ir ļoti ticama. Tiek minēti dažādi scenāriji, jo īpaši plaši apspriestais scenārijs par pilna mēroga militāru operāciju ar lielas Ukrainas daļas vai visas valsts ieņemšanu. Tiek runāts par to, ka tas varētu notikt tuvāko nedēļu vai pat dienu laikā. To, cik reāls...

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa, kas atrodas Lietuvas pilsētā Ruklā, būtu gatava aizsargāt valsti no uzbrukuma dažu stundu laikā, intervijai Lietuvas sabiedriskajam medijam “LRT.lt” apgalvo tās komandieris pulkvežleitnants Hāgens Rupelts.

Redzot ģeopolitiskās situācijas attīstību, mēs nevaram gaidīt 12 gadus, mums aizsardzībā ir jāinvestē ātrāk. Tā šorīt intervijā “Latvijas Radio” atzina Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Runa varētu būt aptuveni 350 miljoni tuvākajiem trīs gadiem, turklāt arī pārējās Baltijas valstis stiprina savu aizsardzību - Igaunija ir piešķīrusi...

Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks intervijā Vācijas laikrakstam "Bild" paudis viedokli, ka Vācijas politika attiecībā uz Krieviju neatbilst mūsu laikam, un aicinājis Berlīni mainīt savu domāšanu. Vācija ir paziņojusi, ka nav iespējams piegādāt aizsardzības ieročus Ukrainai, un liegusi arī citām valstīm apbruņot Ukrainu.

Neviena valsts Eiropas Rietumos nevēlas konfliktu ar Krieviju, taču Ukrainai ir tiesības aizstāvēties un pieņemt palīdzību, tai skaitā arī bruņojuma veidā no NATO un citām partnervalstīm. Tā 24. janvārī intervijā “Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība” sacīja Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.