ES

Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāvja Žuzepa Borela birojs ceturtdien nosodījis okupētās Krimas jauniešu iesaukšanu Krievijas armijā, dēvējot to par "starptautisko humāno tiesību kārtējo pārkāpumu". Paziņojumā arī nosodīta Krievijas karaspēka pārvietošanās Ukrainas pierobežā un okupētajā Krimā.

Krievija savas propagandas veidošanā arī pērn jebkuru parocīgu tematu vai notikumu pasniedza atbilstoši Kremļa politiskajām interesēm, pielāgojot kā pasaulē, tā arī Latvijā notiekošo savu vēstījumu pamatošanai un pierādīšanai. Kā savā pārskatā par 2020. gadu norāda Valsts drošības dienests (VDD) – pret Latviju vērstās Krievijas propagandas...

Līdzās Krievijai Latvijas informatīvajā telpā arvien mērķtiecīgāk darbojas arī Ķīna. Kā savā 2020. gada pārskatā secina Valsts Drošības dienests (VDD), pērn darbības vērstas divos virzienos – lai panāktu Latvijas mediju labvēlību ar tai izdevīgiem vēstījumiem, kā arī mērķtiecīgs darbs ar akadēmiskās un kultūras jomas ekspertiem dažādu projektu...

Eiropas Savienībai (ES) ir jāsūta skaidrs signāls gan Gruzijas valdībai, gan opozīcijai par politiskā dialoga nepieciešamību izejas meklēšanai no politiskā strupceļa, ES Ārlietu padomes klātienes sanāksmē uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

“NATO 2030” iniciatīvas kontekstā ir svarīgi stiprināt sadarbību starp aliansi un Eiropas Savienību (ES), tā 26. februārī, tiekoties ar Eiropadomes priekšsēdētāju Šarlu Mišelu (Charles Michel) un uzrunājot citus līderus Eiropadomē, sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.