ES

Eiropas Savienība (ES) noteiks sankcijas pseidoreferendumu organizētājiem Krievijas okupētajā Ukrainas daļā, otrdien pavēstīja ES augstā ārlietu pārstāvja Žuzepa Borela preses sekretārs Peters Stano.

Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri ārkārtas sanāksmē Ņujorkā trešdienas vakarā (ceturtdienas rītā pēc Latvijas laika) vienojušies, ka nepieciešams noteikt jaunas sankcijas Krievijai, reaģējot uz šajā valstī izsludināto rezervistu mobilizāciju karam Ukrainā.

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena trešdien dosies uz Kijevu, lai ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski pārrunātu Ukrainas integrāciju Eiropas Savienības (ES) vienotajā tirgū. To Leiena paziņoja, Eiropas Parlamentā Strasbūrā sakot ikgadējo runu par stāvokli ES.

Pirmdien stājusies spēkā jaunā vīzu izsniegšanas kārtība Krievijas pilsoņiem ceļošanai uz Šengenas zonas valstīm.

Ukrainas izlūkdienesti bijuši pārliecināti, ka Baltkrievijas karaspēks, visticamāk, nepievienosies Krievijas agresijas karam, un to nedarīs pamatota iemesla dēļ – lai gan Krievija ir izvietojusi savus bruņotos spēkus Baltkrievijā, kopš februāra tās teritoriju izmantojot kā placdarmu uzbruku īstenošanai pret Ukrainu, ar apvienotiem Krievijas un...