Latvijai piegādātas papildu 18 pašgājējhaubices

Tehnika un ekipējums
LETA
bilde
Foto: Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Latvija jūlijā saņēmusi papildu 18 no Austrijas iegādātās pašgājējhaubices, aģentūra LETA noskaidroja Aizsardzības ministrijā.

Aizsardzības ministrijā atgādināja, ka 2017.gada aprīlī tika parakstīts divpusējs līgums starp Latvijas un Austrijas Aizsardzības ministrijām par "M109A5Oe" tipa pašgājējhaubiču sistēmu iegādi, tai skaitā uguns vadības un apmācības platformu iegādi. No Austrijas kopumā tika iegādātas 47 kaujas tehnikas vienības un to piegāde noslēdzās 2018.gada oktobrī.

Divpusējo sarunu ar Austrijas aizsardzības ministriju rezultātā Aizsardzības ministrija šogad 15.aprīlī noslēdza līgumu par papildus 18 pašgājējhaubiču sistēmu iegādi. Šī līguma izmaksas veido nedaudz vairāk par diviem miljoniem eiro.

Papildu pašgājējhaubiču sistēmu iegādes mērķis ir stiprināt NBS netiešās uguns atbalsta spēju kopumā, nodrošinot reģionālo vienību attīstību.

Ievērojot Covid-19 pandēmijas radītos ierobežojumus, visu jauniegādāto platformu piegāde no Austrijas notika jūlijā.

Jau ziņots, ka saskaņā ar 2017.gadā noslēgto līgumu vienas vienības izmaksas, atkarībā no tās modifikācijas, bija no 60 000 līdz 140 000 eiro.

Haubices, ko iegādājusies Latvija, no 2003.gada līdz 2007.gadam tika modernizētas un pēc tam iekonservētas.

Vizuāli tankam līdzīgās pašgājējartilērijas sistēmas haubices šāviena attālums ir 22 kilometri ar standarta munīciju, savukārt ar uzlabotas darbības munīciju šāviena distances attālums ir 30 kilometri. Haubice spēj atklāt uguni minūtes laikā no uzdevuma saņemšanas, kā arī pēc uguns uzdevuma veikšanas 30 sekunžu laikā atstāt uguns pozīciju.

Dalies ar šo ziņu