Valdība atbalsta pretgaisa aizsardzības sistēmas "Stinger" dāvinājumu Ukrainas armijai

Nozares politika
LETA
stinger
Foto: št.virsseržants Gatis Indrēvics/Aizsardzības ministrija

Reaģējot uz Krievijas agresīvo rīcību, valdība šodien slēgtā sēdē atbalstīja pretgaisa aizsardzības sistēmas "Stinger" dāvinājumu Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

Valdība jau pagājušajā nedēļā apstiprināja individuālā ekipējuma nosūtīšanu Ukrainai. Ministrijā neatklāja, kāda veida ekipējumu nosūtīs.

Aizsardzības ministrija janvārī paziņoja, ka Latvija uz Ukrainu sūtīs arī pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas "Stinger" un sausās pārtikas uzturdevas.

Ņemot vērā pamatotās bažas un nepieciešamību stiprināt Ukrainas aizsardzības spējas, Baltijas valstu aizsardzības ministri pērnā gada nogalē sanāksmē Lietuvā uzsvēruši tūlītēju gatavību sniegt nemilitāra un militāra rakstura atbalstu Ukrainai, tostarp piegādājot ieročus.

Pēdējo mēnešu laikā novērota pastiprināta Krievijas spēku savilkšana pie Ukrainas robežām. ASV un ES ir draudējušas Krievijai ar spēcīgām ekonomiskajām sankcijām gadījumā, ja tā uzbruktu Ukrainai.

"Stinger" ir vienas no visvairāk ražotajām, kaujas apstākļos pārbaudītākajām un efektīvākajām individuālajām pretgaisa aizsardzības sistēmām, ko izmanto arī daudzas no Latvijas sabiedrotajām valstīm, piemēram, ASV, Lielbritānija, Vācija, Itālija, Nīderlande, Somija, Norvēģija un Lietuva.

    Dalies ar šo ziņu