Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš apbalvots ar Viestura ordeni

NBS
Sargs.lv
Image
Vidzemes brigāde
Foto: Dāvis Veckalniņš

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandieri pulkvedi Mareku Ozoliņu apbalvoja ar Viestura ordeni, ieceļot viņu par Viestura ordeņa komandieri.

Būdams 2. Vidzemes brigādes komandieris, pulkvedis M. Ozoliņš ir sniedzis vērā ņemamu ieguldījumu brigādes izveidē un izaugsmē, sekmējot visu Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstību.

Ar pulkveža iniciatīvu un mērķtiecīgu darbu brigāde ir kļuvusi par vairāku spēju un aktivitāšu ieviesēju:

  • izveidota un attīstīta medicīnas rota ar spēju darboties mobilajos cietušo aprūpes punktos,
  • izveidota pirmā reģionālā kiberaizsardzības vienība,
  • izveidota un veiksmīgi tiek realizēta komunikācijas un civilmilitārās sadarbības spēja,
  • uzsākta brigādes inženierspējas attīstība,
  • uzsākta jaunu profesionālā dienesta apakšvienību izveide – Artilērijas baterija Valmierā un Kaujas atbalsta rota Stāmerienā.

Stiprinot visaptverošo valsts aizsardzību, lai veidotu kopēju izpratni par rīcību krīzes situācijās, pulkveža M. Ozoliņa vadībā notikušas vairākas kopīgas mācības ar daudzām valsts un pašvaldību institūcijām.

Šo gadu laikā attīstīta arī sadarbība un notikušas kopīgas mācības ar Igaunijas aizsardzības līgu ,,Kaitseliit”.

Savukārt, lai veicinātu studentu iesaisti Zemessardzē un celtu brigādes personāla kompetenci, pēc pulkveža iniciatīvas notiek sadarbība ar Vidzemes Augstskolu.

Pulkveža M. Ozoliņa vadībā veiksmīgi aizsākti profesionālā dienesta rotu infrastruktūras attīstības projekti un personāla rekrutēšana.

M. Ozoliņš 2. Vidzemes brigādi vada kopš 2017. gada 21. februāra, un savā 28 gadu dienesta laikā ir dienējis dažādos atbildīgos amatos un starptautiskajās misijās.

Dalies ar šo ziņu