Aktuāli

NBS dibinās profesionālo mehanizēto kājnieku vienību Valmierā

NBS
Sargs.lv
Image
Haubice
Foto: srž. Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

Februāra nogalē Valmierā plānots atklāt profesionālu mehanizēto kājnieku vienību, kurai būs pieejamas arī artilērijas uguns spējas. Tā, iepazīstinot ar šā gada būtiskākajiem projektiem, aizsardzības nozares portālam “Sargs.lv” pastāstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Viņš informēja, ka šobrīd Nacionālajos bruņotajos spēkos turpinās mehanizācijas projekts, iegādājoties bruņoto transportu kājniekiem, kā arī artilērijas spēju attīstībai. Ir nolemts Valmierā izvietot M109 pašgājējhaubices, lai apbruņotu vienu artilērijas bateriju, kā arī sākt kaujas atbalsta rotas izveidi, kura būs nokomplektēta ar profesionālā dienesta karavīriem.  

“Pirmā tāda vienība tika veidota Lūznavā, kura aizsākās manas pirmās kadences laikā 2013. gadā, kur mēs domājām par vienas profesionālās rotas izvietošanu Latgalē. Gala rezultātā šī viena rota ir izaugusi līdz piecām rotām. [..] Šīs vienības izveide nekādā gadījumā nenotiks uz Ādažos dislocēto Sauszemes spēku mehanizētās brigādes rēķina. Tas būs paralēli. Svarīgi, lai šī uguns jauda būtu ne tikai Ādažos, bet arī Vidzemē,” stāstīja aizsardzības ministrs, piebilstot, ka šobrīd ar Austriju tiek vestas sarunas par vēl 18 pašgājējhaubiču M109 iegādi.

A.Pabriks sacīja, ka pēc profesionālās vienības izvietošanas Valmierā Nacionālajos bruņotajos spēkos būs trīs vietas, kur dienestu varēs turpināt mehanizētie kājnieki.  “Agrāk bija tikai Ādaži, tad nāca klāt Lūznava Latvijas Dienvidaustrumos un tagad būs arī Valmiera – Ziemeļvidzemē. Tie ir tie stratēģiskie virzieni, kuros mums jāpastiprina aizsardzība,” viņš teica.

Šobrīd Valmierā ir izvietots Zemessardzes 22. kājnieku bataljons. Plānots, ka jaunā vienība dienestu Valmierā uzsāks 20. februārī, kad turp tiks nogādātas haubices.

Dalies ar šo ziņu