Mācību “Namejs 2023” ietvaros norisināsies Mehanizētās brigādes mācības “Sudraba Bulta 2023”

Militārās mācības
Sargs.lv
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri mācībās Latgalē
Foto: NBS Sauzsemes spēku mehanizētā brigāde

No 2023. gada 18. līdz 29. septembrim Ādažu poligonā, kā arī Vidzemes un Latgales novados norisināsies starptautiskas militārās mācības “Sudraba Bulta 2023”, kuras notiek visaptverošo valsts aizsardzības mācību “Namejs 2023” ietvaros.

Militāro mācību “Sudraba Bulta 2023” mērķis ir pilnveidot NATO valstu bruņoto spēku vienību savstarpējo sadarbību, integrēt kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma elementus manevra vienību atbalstam, plānot un izpildīt uzbrukuma un aizsardzības operācijas.

 

“Mērķis mums visiem viens - būt gataviem aizsargāt mūsu valsti, mūsu vērtības, Latvijas valsts suverenitāti. Mūsu un sabiedroto kaujas spējām vienmēr jābūt nemainīgi augstā līmenī, lai mēs vienmēr būtu gatavi laikus reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem un garantētu Latvijas drošību,” uzsvēra Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Oskars Kudlis.

Šogad militārās mācības “Sudraba bulta 2023” norisināsies vairākos posmos. Sākuma posmā notiks spēku pārvietošana Vidzemes un Latgales reģionos. Pilsētvidē būs redzamas militārās tehnikas vienības un karavīri, veicot patrulēšanas uzdevumus.

Laika posmā no 18. līdz 20. septembrim notiks militārās tehnikas, tai skaitā bruņutransportieru un kolonnu pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem un apdzīvotām vietām, kā arī karavīru pārvietošanās un patrulēšanas uzdevuma izpilde pilsētvidē, galvenokārt Krāslavā, Daugavpilī, Viļānos un Rēzeknē. Vidzemes un Latgales iedzīvotājiem jārēķinās ar īslaicīgiem transporta kustības ierobežojumiem.

Image
Mācības "Sudraba bulta 2023"
Attēls: Mācības "Sudraba bulta 2023"/ Sauszemes spēku mehanizētā kājnieku brigāde

Mācību pēdējais posms Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vadībā noritēs Ādažu militārajā poligonā, kur mācībās iesaistītās Nacionālo bruņoto spēku un NATO sabiedroto vienības veiks aizsardzības un uzbrukuma operāciju lauka taktiskajā vingrinājumā. Šogad mācībās tiks iesaistīti arī Valsts aizsardzības dienesta karavīri, kuri sekmīgi veikuši militārās pamatapmācības posmu.

Militāro mācību laikā notiks NATO lidaparātu lidojumi Latvijas gaisa telpā.

Mācību “Sudraba bulta 2023” uzdevums ir sertificēt NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā un tās noslēgsies 29. septembrī Ādažu militārajā poligonā ar spēka paraugdemonstrējumu viesu un mediju dienā.

Mācībās “Sudraba Bulta 2023” piedalīsies vairāk kā 3000 karavīru no ASV, Latvijas, Polijas un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā.

Mācībās iesaistītās vienības vairākos vingrinājumos un kopīgās taktiska līmeņa mācību operācijās demonstrēs NATO dalībvalstu savietojamību un kaujas gatavību, stiprinot NATO kolektīvās aizsardzības principus un veicinot atturēšanu un aizsardzību.

Image
Infografika : kā rīkoties autovadītājiem, sastopoties ar militāro kolonnu
Infografika: kā rīkoties autovadītājiem, sastopoties ar militāro kolonnu

Visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023” ir Nacionālo bruņoto spēku organizētās mācības, lai pārbaudītu un pilnveidotu Latvijas nacionālos kolektīvās aizsardzības plānus. Mācības norisināsies no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā. Mācībās kopā piedalīsies aptuveni 8500 dalībnieku.

Pirmo reizi militārās mācības “Namejs 2023” vada Nacionālie bruņotie spēki kopā ar NATO daudznacionālās divīzijas štābu “Ziemeļi”, kas ir ļoti būtiski Nacionālo bruņoto spēku kaujas spēju stiprināšanai un uzturēšanai.

Dalies ar šo ziņu